Jak vyrobit adventní kalendář?    

Možná i vy patříte k těm, kteří si předvánoční čas užívají na plno. Zkuste letos svým dětem a blízkým vyrobit zcela jiný adventní kalendář. Nemusíte do něj dávat jen čokoládu a bonbony. Máme pro vás tipy na jednoduché a krásné adventní kalendáře.

Adventní kalendář z ruliček toaletního papíru

Originální adventní kalendář zkuste vyrobit z ruliček toaletního papíru. Naplňte ruličky sladkostmi, malými dárečky nebo třeba hádankami a úkoly. Zahněte ruličkám horní a dolní okraje, přilepte je k sobě, zalepte je nálepkami či vystřiženými kolečky z papíru. Pak vyrobte vánoční ozdobná kolečka, čtverečky nebo hvězdičky s čísly a polepte jednotlivé ruličky. Z malých balíčků složte pyramidu ve tvaru vánočního stromečku, nebo jim dejte stužky či provázky a zavěste na větvičku.

Adventní kalendář z krabiček od zápalek

Máte doma krb či kamna a stále používáte klasické zápalky? Malé drobnosti klidně dejte do krabiček od zápalek. Můžete je i polepit a ozdobit, nalepit je na kartonovou podložku nebo je poskládat na sebe a vytvořit z nich mini komodu či šperkovnici s 24 šuplíčky. Můžete z nich slepit i pyramidu a vytvořit malý vánoční stromeček. Co do zásuvek ukryjete, je jen na vás. Aby byla atmosféra vánoc dokonalá, podívejte se i na další tipy na vánoční výzdobu.

Adventní kalendář z papírových obálek

Pokud nemáte ruličky ani krabičky od zápalek, použijte obálky nebo si vyrobte papírové pytlíkybarevného nebo balicího papíru. Naplňte je. Vytiskněte si nebo napište a ozdobte čísla se zimními a vánočními motivy a přilepte je na malé balíčky. Můžete je dát za sebe do ozdobné krabičky nebo je připevnit pomocí provázků či kolíčků na šňůru a zavěste na větvičku nebo ramínko na šaty.  

Adventní kalendář z jednorázových plastových kelímků

Různé sladkosti, drobnosti a dárečky do adventního kalendáře snadno dáte do kelímků, které stačí ozdobit a připevnit na podložku a pověsit na stěnu, nebo je opět pomocí provázků, stuh či kolíčků zavěsit na šňůru nebo větvičku. Ke zdobení kelímků můžete použít i pohyblivá očka, dokreslit nos a pusu.

Adventní kalendář z balónků

Adventní kalendář dostane zcela jinou podobu, pokud jej vyrobíte z nafukovacích balonků, do kterých ukryjete nějakou drobnost, než je nafouknete, označíte číslem, zavážete a zavěsíte. Děti budou velmi rády balonky praskat a tak dárečky rozbalovat. Balónky můžete poskládat do tvaru vánočního stromečku na zeď, připevnit pod okno i strop.

Adventní kalendář z perníku

Pokud jste v kuchyni jako doma a rádi pečete, vyrobte adventní kalendář z perníku. Perníčky můžete dát jako ozdobu i na další dekorace. Podívejte se jak vyrobit adventní věnec nebo věnec na dveře. Děti se pak mohou těšit na sladkou odměnu. Různě nazdobené perníčky můžete naskládat do krabičky, nalepit na pečenou i nepečenou podložku cukrovou polevou, zavěsit pomocí provázků či stuh na větvičku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.