Adventní věnec na dveře: Jak si takový věnec levně vyrobit?

Adventní věnec na dveře si zvládne vyrobit každý začátečník. K tradičním vánočním dekoracím patří i věnce na dveře. Výroba adventního věnce není složitá. Věnce na dveře můžeme zhotovit z materiálu, který najdeme na zahradě nebo v jejím blízkém okolí.

Korpus ze slámy, proutí či polystyrénu

Korpusy si lze koupit v zahrádkářských prodejnách a hobby marketech. Vybírat lze podle velikosti, ale i materiálu, jako je sláma, proutí či polystyren. Korpusy z barveného proutí jsou ozdobné samy o sobě a není nutné pokrývat jejich celý povrch a jen je dozdobit. Základ věnce snadno vytvarujete i ze starých novin, které lze jemně namočit a nechat uschnout ve vytvarovaném, požadovaném tvaru. Můžete je zpevnit drátem. Dá se vyrobit i z mechu neboli rašeliníku, kterým vyplníte snadno tvarovatelné pletivo.

Tip: Vánoční dekorace 2017 – jaké jsou letošní trendy

Zelený adventní věnec

Věnec může být pestrý, i když je jen zelený. Stačí použít větvičky cypřišů, břečťan, plodenství jedle, stříbrnou jedli nebo smrk, tis, cypřiš, zerav neboli túji, buxus neboli krušpánek, mahonii, cesmínu neboli Ilex nebo třeba eukalyptus v mnoha barvách, odstínech a podobách. Věnec na dveře může být přizdobený i barveným borůvčím nebo jmelím. Nastříhané větvičky na věnec připevňujeme pomocí vazačského drátku, který je i v zelené barvě.

Drobné přírodní ozdoby na adventní věnec

Snadno jej lze přizdobit přírodními, drobnými ozdobami a barevně je sladíme s okolní výzdobou. Věnec může být ozdobený symetricky nebo naopak s použitím výraznějšího barevného prvku, jako jsou barevné, nejčastěji červené mašle. Ozdoby připevníme aranžerským drátkem nebo pomocí speciálního lepidla, které se nahřívá v tavné pistoli. Použijte přírodniny, jako šišky, suchá plodenství, sušené plátky pomerančů a jiných citrusů, skořicovou kůru, badyán i žaludy. Nádherné jsou i obarvené větvičky břízy a borůvčí. Věnce určené pro venkovní prostředí musí také vydržet nepříznivé zimní počasí, jako je vlhkost a silnější vítr.

Přikládáme ještě pár dalších inspirací v podobě videí:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.