Vánoční dekorace 2024 – jaké jsou letošní trendy

Pokud chcete zůstat u tradičních barev, jako je červená, zlatá, stříbrná, měděná a zelená, můžete. Letos je zde ale trend bílé až transparentní barvy, která působí elegantně, čistě, jemně, něžně a půvabně. Jde o neutrální a snadno kombinovatelnou barvu s jinými odstíny. Nosí se spíše střídmost. Jednobarevné, případně dvoubarevné kombinace. Bílá se kombinuje se stříbrnou a třpytkami, která umocní dojem ledového, nadčasového a luxusního interiéru. S vánočním osvětlením v teplém odstínu bude vaše vánoční výzdoba působit velmi příjemně.

Ledový interiér

Velkým hitem jsou svítící bílé stromy. Dekorace v bílém tónu lze kombinovat se spoustou přírodních, zemitým odstínů. Tento směr je v současné době velmi moderní. Návrat k přírodě, tradicím, přírodním a přirozeným materiálům je patrný ve všech oblastech interiérového designu. Výjimkou nejsou ani vánoční ozdoby a dekorace. Dominuje dekor dřeva, dřevěné dekorace, využití textilií a tradičních prvků. Styl je velice příjemný, útulný, s venkovskou atmosférou a nádechem pohody. Využijte různé plody z přírody, mech, jehličí i jmelí a vytvořte si svou vánoční výzdobu.

Tip: Jak chránit stromky a keře před mrazem?

Vánoční svátky plné světel

K vánočním svátkům patří tradiční pokrmy, působivá vánoční světelná dekorace a sjednocení barev a motivů. Především o času vánočním platí pravidlo, kdy méně znamená více. Doporučujeme výběr dvou, tří barev a v těchto odstínech pak utvořit celkovou výzdobu vašeho interiéru. Na dveře pověste vánoční věnec, na stůl dejte adventní věnec se svíčkami z pravého jehličí okrášlený jednoduchou vánoční dekorací inspirovanou přírodou. Tradiční vánoční výzdoba se dostala i do našich oken, na terasy i do našich zahrad. A pokud si letos toužíte vytvořit z domu zářící palác, nezapomeňte na nákup kvalitní vánoční světelné dekorace pro venkovní použití.

Vlastnoruční vánoční dekorace

Zajímavá a křehce působící aranžmá vzniknou za použití skleněných číší a průhledných misek vyplněných aranžovací hmotou. Šedou na sušené rostliny a zelenou po namočení ve vodě na dekorování živými rostlinami. Křehkost aranžmá doladí bílá peříčka, perličky a stříbrné baňky. Velmi jednoduše si lze připravit dekoraci v keramické misce či ve váze. Jmelí se dá i zavěsit a polibek pod ním přináší štěstí.

Exkluzivní interiér

Do exkluzivního interiéru se hodí adventní dekorace laděné do stříbrna v kombinaci s bílou. Po obvodu věnce nalepte tavnou pistolí stříbrné listy, které se mohou nepravidelně překrývat. Pro lepší efekt je můžete klást stejným směrem. Věnec dejte na kulatý stříbrný podnos, do jeho středu dejte širší válcovitou svíci, dozdobte stříbrnými a bílými baňkami, drobnými větvičkami jehličí a buxusu. Přidejte bílé či stříbrné nitky. Malý stříbrný či bílý ptáček dodá celému aranžmá na jemnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.