Inspirace pro vstup do vašeho domu   

Vstup do domu udělá první dojem, který by měl vyzývat k návštěvě. Nezaměřujte se jen na interiér, ale i exteriér a okolí vchodu a věnujte mu náležitou péči.

Jak zařídit vchod do domu

Každá místnost i část domu vyžaduje pozornost a vstup do domu, chodby a předsíně není výjimkou, kde nesmí chybět věšák ani botník. Uvědomte si vchodové dveře, schody, záhony, nejbližší okolí domu, terasu nebo pergolu i chodbu a předsíň uvnitř. Vše vytváří celkový dojem a musí proto navzájem ladit.

Vstup do domu by měl vítat každý den všechny příchozí, proto je třeba udržovat okolí vchodu čisté a útulné. Využijte výzdobu a dekorace na dveře, kam lze umístit sezónní dekorace dle ročního období, nebo třeba na Velikonoce či na Vánoce.

Minimalistický styl

Jednoduchý a funkční vchod vytvoříte s pár prvky. Stačí cedulka s číslem domu, zvonek a uklizené zápraží. Přidejte rovné linie a funkční nábytek v předsíni.

Kamenné prvky

Jestliže milujete moderní materiály, vchod domu obložte kamennými dlaždicemi. Vypadají skvěle a jsou praktické. Opraví poškozené a zanesené zdi. Dlaždice můžete využít na celou stěnu, na její část nebo jen na obložení vchodových dveří. 

Dřevěné prvky

Přírodní materiály u dřevostavby i domů s obložením v dekoru dřeva slaďte do stejného stylu s dekoracemi na dveřích. Dřevěné doplňky mohou mít geometrický tvar, tvar nápisu, květů i mandaly. Doplňte i dřevěnou schránku na dopisy. 

Sezonní dekorace

Využijte 4 roční období a měňte originální výzdobu. Na vánoční svátky dejte adventní věnec na dveře, na jaře ke vchodu rozkvetlé květináče, na Velikonoce doplňte veselé motivy a na podzim dýně, světla a svíčky. Dekorace slaďte barvou a materiálem s exteriérem domu pro nadčasovou ozdobu vstupu do domu.

Živé rostliny a květiny

Okolí domu oživte rostlinami v květináčích, popínavkami na mřížce i živým plotem. Skvěle vypadají s bílým či přírodním pozadím a odkládacím stolkem v předsíni, na který dáte další kvetoucí rostliny, třeba azalky, vřesy či chryzantémy

Barevné ladění

Řešení vstupu do rodinného domu můžete přizpůsobit aktuálním barevným trendům. Můžete zvolit veselý nátěr domovních dveří v jasné a módní barvě. Například syté barvy různých odstínů, krémová, antracitová či modrozelená.

Vtipná předložka nebo uvítací cedule

Svůj vtip a styl života můžete projevit už u vchodu do domu, kam dáte předložkuvtipným nápisem, sloganem nebo citátem, který vystihne vaši osobnost. Může to být i dekorativní cedule s nápisem „Vítej doma“, „Vítejte u nás!” nebo „Welcome!”

Oblíbené téma, moto či vize 

Vtisknete tvář vaší rodiny či osobnosti už do vstupu domu. Vášniví cestovatelé mohou využít mušle, kameny i oblíbené talismany, které si před odchodem z domu pohladí pro štěstí. Využijte něco, co charakterizuje vaše zájmy či koníčky.

Praktické doplňky

Jestliže máte raději praktické doplňky, přidejte do okolí domu posezení pro dva, kde se mohou hosté usadit a počkat. Přidejte stojan na deštníky, odkládací botník, věšák na klíče nebo věšák na mokré kabáty v předsíni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.