Osmo olej si zamilují i vaše dřevěné interiérové a exteriérové prvky

Dřevěné schodiště

Pokud bychom měli najít nejoblíbenější materiál související s vysněným bydlením, je to rozhodně dřevo. Milujeme jej v interiéru i v exteriéru. Často jej však nahrazují kompozity či napodobeniny, nebo zcela jiné materiály. Je totiž náročnější na údržbu. Nemusí to však být tak složité, pokud budeme dřevo ošetřovat vhodnými oleji.

Dřevo lze natírat tenkovrstvými i silnovrstvými lazurami, barvami, laky, též však vosky a oleji. Výhodou olejů je, že dřevu ponechávají přírodní vzhled, současně mu však nabídnou dostatečnou ochranu i v exteriéru. Zatímco u barvou ošetřovaných prvků bychom museli před dalším nátěrem ten starý pracně odstraňovat, u olejů nás nic takového nečeká. Prostě naneseme další vrstvu. K nejkvalitnějším a k nejžádanějším olejům na dřevo patří Osmo olej.

Proč používat Osmo oleje?

Řada lidí váhá s jejich použitím kvůli zdánlivě vyšší ceně. Ale v tomto případě je zapotřebí podívat se na jejich vydatnost. Rychle zjistíte, že nejsou cenově dražší než jiné, přitom nabízí řadu unikátních vlastností a zejména jde o prověřenou kvalitu.

Osmo olej se vyrábí na bázi přírodních olejů a vosků. Díky tomu je nátěr velice přirozený a neubírá krásu dřevu. Právě naopak, umocňuje ji. Má schopnost odpuzovat vodu a umí nabídnout i další speciální vlastnosti. Třeba protiskluzový Osmo olej se hodí všude tam, kde potřebujeme snížit riziko pádu kvůli uklouznutí. Může jít o schody a plochy, kde je nutné dbát o vyšší bezpečnost.

Barvy osmo na dřevěné podlahy a nábytek
Zdroj: barvy-osmo.cz

Jednoduché použití i pro laiky

Velkou výhodu Osmo olejů je snadná aplikace na dřevo. S těmito nátěry nebudete mít žádný problém. Volat profíka lakýrníka vás ani nenapadne. Obnovit nátěr je snadné. Povrch je třeba jen zlehka očistit, bez broušení, pak při vlhkosti dřeva max. 20 % aplikovat olej za pomoci štětce. Ten hned po použití pečlivě vymyjte od zbytku oleje a bude použitelný opakovaně.

Aplikace osmo oleje
Zdroj: pexels.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.