Jak vybrat ložnicovou sestavu a co jí nemá chybět

Moderní ložnice

V ložnici chceme vytvořit klidnou atmosféru a harmonie. Místnost bychom neměli přeplnit nábytkem, zařídit ji prakticky a zajistit dostatek úložných prostor. Jak na výběr dokonalé nábytkové sestavy do ložnice, aby vám vyhovovala?

Výběr vhodné postele

U postele jsou důležité správné rozměry. K tělesné výšce přičtěte 25 cm. Pokud máte prostor, zvolte si delší i širší postel, na které se pohodlně vyspíte. Postel by měla být vysoká 50 až 60 cm pro snadnější vstávání i ulehání. Přidejte kvalitní rošt, ke kterému patří i odpovídající matrace, která může být i zdravotníPružinové matrace mohou být bonellové a taštičkéPěnové matrace se liší podle materiálu. Vysoce přizpůsobivá je termoplastická matrace z paměťové pěnyLatexová matrace zase mají vysokou bodovou elasticitu a skvělé ortopedické vlastnosti. 

K posteli patří noční stolky

Noční stolek může vypadat jako jednoduchá policeskříňka i menší komoda, podle toho, kolik věcí máte před spaním a po ráno probuzení rádi ihned po ruce. Noční stolky můžete postavit na zem, mohou mít nožičky i kolečka, anebo je můžete zavěsit na postel či zeď, což vám podstatně usnadní úklid. Noční stolky se vyrábějí v mnoha stylech i barvách z masivulaminasklakovu i plastu.  

Šatní skříně a ložnicové sestavy

Pokud nemáte vlastní šatnu, bez kvalitní nábytkové sestavy do ložnice se zřejmě neobejdete. Naštěstí se dnes nabízí mnoho variant, z nichž si určitě vyberete. Podle prostoru zvolte klasickou či rohovou šatní skříň a pečlivě zvolte i způsob otevírání dveří a hloubku skříně, ať se vám tam vejdou šatní ramínka. Pokud potřebujete prostor ložnice opticky zvětšit, pomohou vám pojezdové dveře a zrcadlové výplně, které nezaberou žádné další místo pro otevírání jako dvířka skříně. 

Prádelníky, komody a toaletní stolky

Prádelníky a komody jsou skvělé na prádlo a drobné oblečení. Toaletní stolky neboli toaletky se hodí do každé ložnice. Tyto dámské stolečky se zrcadlem a malou židličkou vytvoří v ložnici příjemně útulnou atmosféru. Vhodné jsou i lavice jako doplněk manželských postelí, které slouží k sezení, odpočinku i jako odkládací plocha. Úložné lavice vám poskytnou další úložný prostor a poslouží jako peřiňák.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.