Tyhle vychytávky do kuchyně potřebujete!

Pokud zvolíte praktické a vkusné vychytávky, na velikosti vaší kuchyně nezáleží. Na malém a dobře zorganizovaném prostoru využijte každý milimetr. Inspirujte se našimi tipy, které vám efektivně zařídí místnost, vyřeší skladovací prostory a usnadní práci.  

Naučte se využívat prostory skříněk a zásuvek naplno. Ve vysokých policích je nahoře nevyužitý prostor a hluboké skříňky zaručují nepřehlednost a nepořádek. Využijte bezezbytku každý prostor malé kuchyně díky našim vychytávkám.

Dělení zásuvek

Používejte různé pořadače a organizéry. Menší pomůcky budou vždy po ruce a nebudete přehrnovat zásuvky při hledání. Využijte i minizásuvky na houbičky.

Hluboké šuplíky s pojezdem

Hluboké skříňky jsou plné nepořádku a často nevíme, co obsahují. Hlubší prostor šuplíků na pojezdech ukryje nádobí, potraviny i kořenky a lehce se s ním manipuluje.

Výsuvné desky

Výsuvnou desku z linky vytáhnete, jen když je třeba, jinak je pěkně schovaná a nezavazí. Využijete ji při krájení zeleniny, přípravě těsta i chystání svačiny.

Koš na úchytech v lince

Koš na odpadky není elegantním doplňkem kuchyně. Pověste jej na speciální úchyty dvířek skříňky pod dřezem nebo na jiném vhodném místě.

Otvor na odpad v pracovní desce

Vytvořte v desce linky otvor na bioodpad s víčkem ve stejném dekoru. Zbytky sjedou rovnou do koše, aniž byste zásuvku či skříňku umístěnou pod otvorem otevírali.

Roletová dvířka

Stahovací, roletová dvířka schovají spotřebiče, které máte současně neustále po ruce. Nebudete je mít vystavené na lince, kde zabírají místo.

Boční stěny skříněk

Využijte boční stěny skříněk zvenku i zevnitř, kam dáte úklidové pomůcky i prostředky, zavěsíte smetáček, kartáč na lahve či prkénko, které bude vždy po ruce.

Skladujte na výšku

Úzká prkénka a plechy dejte na výšku do vyšších, hlubokých poliček, které jinak nevyužijete. Vytvořte si do ní pořadač na výšku pro lepší skladování i přehled.

Ukrytá elektrická zásuvka

Elektrické zásuvky a vypínače umístěte rovnou do linky a s poklopem v dekoru linky kuchyně ze dřeva či kovu. Pak jen vysunete panel a připojíte si fritézu nebo mixér.

Náš tip:

Zamilovali jste se do černé kuchyně a potřebujete ji oživit a prosvětlit? Podívejte se do naší galerie a načerpejte inspiraci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.