Jak stylově ozdobit vánoční stromek?

Nejkrásnější vánoční stromky jsou ty, co si nazdobíme sami. Při jejich zdobení si však dejte pozor na nevhodné kombinace. Jak stromek vybrat a nazdobit?

Vánoční stromek kupujte vždy venku, ať vám dlouho vydrží. Vsaďte na stromky z českých plantáží. Jsou levnější a kvalitnější než ty dovezené z ciziny, jsou zvyklé na naše podmínky a necestovaly k nám přes půl světa. A jak vybrat vánoční stromek?

Jak stromek vybírat

Stromek vždy zkontrolujte, a pak jej nechte zabalit do sítě. Prohlédněte si, zda má souměrný tvar a pravidelně umístěné větve, které jsou pružné a nepolámané. Jehličí musí být svěží, nesmí být seschlé a opadávat. Dome jej vybalte z přepravní síťky, seřízněte o 5 centimetrů kmínek a vložte ho do kbelíku s vodou. Umístěte ho na chladném místě v garáži, na terase či balkoně nebo na zahradě.

Kam s vánočním stromkem

Než začnete vánoční stromek zdobit, upevněte jej do stabilního stojanu s miskou na vodu. Místo vody se dá použít vlhký písek, keramzit nebo aranžovací hmota. Dejte ho na světlé místo, ale ne na přímé slunce nebo blízko topení či krbu. Stromek vydrží déle, pokud jej budete pravidelně rosit.

Postup při zdobení

Nejprve rovnoměrně umístěte na stromek elektrické svíčky. Pak si na něj dejte i špici nebo hvězdu, ať se nenatahujete přes ozdoby nazdobeného stromku. Pak nazdobte velké dekorace do prostor mezi patry a pak přidávejte menší. Na špičku a horní patra dejte menší ozdoby a dolů zase větší. Nezapomeňte zdobit souměrně, na krajích větví i blíže u kmene stromku, aby stromek vypadal plasticky.

Pozor na nevhodné kombinace

Doporučujeme si zvolit styl zdobení. Můžete zvolit jen slaměné ozdoby, vyrobit si z dětmi ozdoby a řetězy s papíru, nebo si nakupte ozdoby z korálků. Pokud vsadíte na foukané vánoční ozdoby, zvolte si barevnou kombinaci. I když děti mají rády barvy a třpytky, lepší je zvolit jednu, dvě nebo maximálně tři barvy. Lesklé moderní ozdoby se moc nehodí k tradičním perníčkům, které se dobře kombinují s těmi slámovými. Můžete přidat i řetězy a třásně. Můžete větvičky i zasněžit umělým sněhem. Pak už stačí jen prostřít stůl na vánoční večeři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.