Domácí přírodní deodorant – Návod na výrobu

Pokud se rádi zabýváte výrobou domácí kosmetiky, zkuste si vyrobit náš deodorant. Při jeho výrobě si  vyzkoušíte, že vyrábět skvělou a účinnou přírodní kosmetiku není nijak těžké. 

Používání deodorantů či antiperspirantů je v současné době zcela běžné. Kupovaným přípravkům plným parabenů a aluminiových solí se však mnoho lidí chce vyhnout. Parabeny jsou chemické látky, které slouží jako velmi levný konzervant. Mohou způsobovat alergické reakce, rozložitelnost je velmi složitá a jsou škodlivé pro životní prostředí i pro naše zdraví. V antiperspirantech jsou navíc aluminiové soli, které slouží k omezování pocení a zablokují potní žlázy. O parabenech a hliníkových solích se mluví v souvislosti se vznikem rakoviny prsu. Citlivou pokožku může dráždit i alkohol přítomný v mnoha produktech.

Tip: Jak prakticky využít PET lahve v zahradě

Na výrobu domácího deodorantu budete potřebovat tyto ingredience:

  • 50 g kokosového oleje
  • 30 g bambuckého másla
  • 60 g jedlé sody
  • 10 g jemného kukuřičného škrobu
  • pár kapek esenciálního oleje levandule
  • pár kapek esenciálního oleje Tea tree

Postup výroby deodorantu

Nejprve smícháme v malé misce jedlou sodu s kukuřičným škrobem. V druhé misce si rozehřejeme vodní lázni kokosový olej s bambuckým máslem. Postačí vám vodní lázeň s teplou vodou. Nemusíme ani používat vařič. Je lepší nepřehřívat olej i máslo více, než je to nutné. Do roztaveného oleje a másla přisypeme sypkou složku v podobě kukuřičného škrobu a jedlé sody, pak vše důkladně rozmícháme. Směs dáme vychladnout nejlépe do ledničky a po dvou minutách neustále průběžně mícháme. Do studenější směsi nakapeme esenciální oleje Tea tree a levandule, opět důkladně rozmícháme a následně dáme do kelímku. Pak směs necháme v chladničce zcela vystydnout.

Jak používat deodorant

Takto vyrobený deodorant vám vydrží i při pokojové teplotě bez potíží po dobu půl roku. Malé množství odeberete z kelímku a namažete do podpažní jamky. Lze jej použít i po holení. Pokud je někdo citlivý na jedlou sodu, je dobré nejprve zkusit směs na malém kousku kůže, nejlépe na zápěstí. Můžete použít i jiné druhy esenciálních olejů. Levandule a Tea tree působí proti pocení, tlumí pachy, krásně a působí velmi svěže na naši pokožku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.