Jak prostřít stůl na vánoční večeři?

Dárky už jsou nakoupené a zabalené, vánoční stromek připravený ke zdobení a kapr plave ve vaně. V této chvíli už zbývá jen připravit bramborový salát a přichystat slavnostní tabuli na štědrovečerní hodování. Máme pro vás rady a tipy na dekorace štědrovečerního stolu.

Štědrovečerní tabule by měla svými barvami a svým stylem korespondovat se zbytkem vánoční výzdoby v domě či bytě. Pokud máte celý byt nazdobený v zeleno-červené, stříbrno-fialové, zlato-bílé či jiné kombinaci, na stole to musí být podobné. Respektujte vždy barevnou škálu, kterou jste si pro vánoční výzdobu zvolili.

Tip: Jak vymalovat ložnici podle Feng Shui

Jednoduchá elegance štědrovečerní tabule

Pokud je váš domov zařízený prakticky, ryze funkčně, jednoduše a elegantně, pak také v podobném duchu prostřete svou sváteční tabuli. Pokud máte zdobený jídelní stůl krásný, nemusíte to s dekoracemi nijak přehánět. Dejte vkusnou dekoraci doprostřed stolu a slaďte ji s běhounem či ubrusem ladícím s barvou ostatních dekorací u vás doma.

Zdroj: countryliving.com

Tradiční výzdoba v přírodním stylu

Pokud se vaše vánoční dekorace nese v tradičním duchu přírodních materiálů a příjemných, zemitých barev, můžete svou štědrovečerní tabuli večeři ozdobit dotekem zlaté barvy, která v kombinaci s přírodninami působí hřejivě. Stačí zlacené šičky, oříšky, jmelí či len. Můžete je ale ponechat jen přírodní.

Zdroj: deavita.net

Červená a zelená vánoční kombinace

Prostřednictvím červeno zelených vánočních dekorací budou u vás doma tradiční Vánoce. Můžete doplnit i zlaté či stříbrné detaily. Červeno zelený ubrus a svíčky udělají ten správný dojem. A pokud máte doma perličky nebo korálky, dejte je do skleněné nádoby nebo volně po stole. Ve skleněné nádobě krásně vypadají i baňky. Dodáte tak vánoční večeři mnohem slavnostnější ráz.

Zdroj: decoratingfiles.com

Nezapomeňte na detaily

Při štědrovečerní večeři nezapomeňte na drobné detaily, díky kterým si večer opravdu užijete. Váš stůl může zdobit živá květina, větvičky chvojí, adventní věnec i svícen. Připravte si předem zasedací pořádek a nechte všem pod talířem malou pozornost. Může to být šupina z kapra nebo drobná mince. Nezapomeňte na svícny a hořící svíčky. Dodají večeru krásné kouzlo.

Zdroj: amazon.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.