Jak vymalovat ložnici podle Feng Shui

Pokud jste se rozhodli vymalovat byt podle principů Feng-šuej a váháte, jakou barvu zvolit pro ložnici, inspirujte se v našem článku. Při rozhodování, jak vymalovat svůj byt, se můžete řídit vlastním úsudkem, inspirovat se doporučeními designérů, nebo si vzít na pomoc učení Feng Shui, které pracuje s energiemi v prostoru a současně se jej snaží harmonizovat. Výsledkem je prostředí, co působí velmi pozitivně na všechny, co zde přebývají. Jaké můžete volit interiérové barvy v ložnici právě podle Feng Shui?

Feng Shui upřednostňuje přírodu

Barvy ovlivňují naši psychiku, což víme již od nepaměti. Základem principů Feng Shui je známých 5 přírodních elementů: dřevo, oheň, země, kov a voda. Barvy nesou určité vibrace, které dodávají prostoru energii a náboj. To tvoří zázemí působící na psychickou a fyzickou kondici. K jednotlivým elementům Feng Shui přisuzuje následující barvy: Dřevu se přisuzuje hnědá a zelená, ohni červená, oranžová a žlutá, zemi žlutá, béžová a zemité odstíny, kovu šedá i bílá a vodě modrá a černá.

Ložnice, místo odpočinku

Ložnice je místem odpočinku od starostí a spánku. Současně se stává prostorem, kde jsme asi nejvíce bezbranní před vlivy energie. Energie barev na nás působí nepřetržitě během spánku mnoho hodin a to v pravidelných intervalech. Vybírejte barvy s harmonizujícími a ozdravnými účinky, jako třeba béžová, světle žlutá, hnědá a zelená. Sporná je modrá, neboť energie vody vám může odnést energii i lásku. V ložnici soustřeďujeme naši energii na další pracovní den. Šetřete doplňky červené, vhodné pro kreativitu a úspěch, ať nemáte neklidné spaní.

Ložnice a doplňky

Vhodný je přehoz přes postel a pak vše v páru. Tak tedy dva polštářky, dva rámečky na fotografie, maximálně dvě rostliny a ne se špičatými listy a dvě lampičky. Odstraňte nábytek, nemějte nic pod postelí a nedělejte z ložnice šatnu ani skladiště. Vyhněte se ostrým předmětům a vlnkám odnášející energii. Odstraňte zrcadla a skleněné předměty. Nad postel nic nevěšte, nedávejte ji pod šikmou stěnu, trámy ani střešní okno. Kupte si dřevěnou postel s čelem za vámi, ať jste chráněni.

Ložnice a její pohoda

Ložnice je pokoj, kde trávíme během života dost času. Barvy nás mají uklidňovat a připravit na klidný a ničím nerušený spánek. Ložnice má být vymalována jemnými odstíny barev. Ložnice je pro partnerský život opravdu velmi důležitá. Aby mezi vámi proudila zdravá sexualita, zvolte barvy dřeva a země. Ideální jsou odstíny pískové, kakaové až po sytě hnědou barvu. Pozitivní vliv bude mít tato nová výmalba na váš partnerský život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *