Jak vymalovat ložnici podle Feng Shui

Pokud jste se rozhodli vymalovat byt podle principů Feng-šuej a váháte, jakou barvu zvolit pro ložnici, inspirujte se v našem článku. Při rozhodování, jak vymalovat svůj byt, se můžete řídit vlastním úsudkem, inspirovat se doporučeními designérů, nebo si vzít na pomoc učení Feng Shui, které pracuje s energiemi v prostoru a současně se jej snaží harmonizovat. Výsledkem je prostředí, co působí velmi pozitivně na všechny, co zde přebývají. Jaké můžete volit interiérové barvy v ložnici právě podle Feng Shui?

Feng Shui upřednostňuje přírodu

Barvy ovlivňují naši psychiku, což víme již od nepaměti. Základem principů Feng Shui je známých 5 přírodních elementů: dřevo, oheň, země, kov a voda. Barvy nesou určité vibrace, které dodávají prostoru energii a náboj. To tvoří zázemí působící na psychickou a fyzickou kondici. K jednotlivým elementům Feng Shui přisuzuje následující barvy: Dřevu se přisuzuje hnědá a zelená, ohni červená, oranžová a žlutá, zemi žlutá, béžová a zemité odstíny, kovu šedá i bílá a vodě modrá a černá.

Ložnice, místo odpočinku

Ložnice je místem odpočinku od starostí a spánku. Současně se stává prostorem, kde jsme asi nejvíce bezbranní před vlivy energie. Energie barev na nás působí nepřetržitě během spánku mnoho hodin a to v pravidelných intervalech. Vybírejte barvy s harmonizujícími a ozdravnými účinky, jako třeba béžová, světle žlutá, hnědá a zelená. Sporná je modrá, neboť energie vody vám může odnést energii i lásku. V ložnici soustřeďujeme naši energii na další pracovní den. Šetřete doplňky červené, vhodné pro kreativitu a úspěch, ať nemáte neklidné spaní.

Ložnice a doplňky

Vhodný je přehoz přes postel a pak vše v páru. Tak tedy dva polštářky, dva rámečky na fotografie, maximálně dvě rostliny a ne se špičatými listy a dvě lampičky. Odstraňte nábytek, nemějte nic pod postelí a nedělejte z ložnice šatnu ani skladiště. Vyhněte se ostrým předmětům a vlnkám odnášející energii. Odstraňte zrcadla a skleněné předměty. Nad postel nic nevěšte, nedávejte ji pod šikmou stěnu, trámy ani střešní okno. Kupte si dřevěnou postel s čelem za vámi, ať jste chráněni.

Ložnice a její pohoda

Ložnice je pokoj, kde trávíme během života dost času. Barvy nás mají uklidňovat a připravit na klidný a ničím nerušený spánek. Ložnice má být vymalována jemnými odstíny barev. Ložnice je pro partnerský život opravdu velmi důležitá. Aby mezi vámi proudila zdravá sexualita, zvolte barvy dřeva a země. Ideální jsou odstíny pískové, kakaové až po sytě hnědou barvu. Pozitivní vliv bude mít tato nová výmalba na váš partnerský život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.