Podle čeho se rozhodovat při výběru infrasauny?

infrasauna_Marimex

Infrasauna je v posledních letech dokonalým trendem, který vaši domácnost promění v oázu odpočinku a soukromé wellness centrum, které si můžete vychutnávat po libosti. Jednou z největších výhod infrasauny jsou její rozměry, spolu s cenovou dostupností. Jak vybrat tu pravou právě pro vaši domácnost?

Výběr infrasauny podle prostoru

V první řadě je při výběru infrasauny důležité, zvolit si místo, kam ji umístíme. Infrasauna rozhodně patří do interiéru, venkovní podmínky jí vůbec nesvědčí. 

Při výběru místa je důležité myslet mimo jiné i na to, že je při montáži nutné kolem sauny nechat alespoň několik centimetrů prostoru a mít v okolí dostupnou zásuvku. To jsou však jediné podmínky, které musí prostor pro infrasaunu splňovat. Alespoň většinou, vždy je lepší se před pořízením infrasauny ujistit, zda zrovna vaše vybraná nemá svá specifika, některé infrasauny by se například neměli montovat poblíž zdrojů vody.

Výběr infrasauny podle počtu lidí

S velikostí infrasauny kromě prostoru pro její umístění souvisí i počet lidí, které ji budou zároveň využívat. Pokud plánujete čerpat benefity saunování o samotě, bude vám stačit úplně infrasauna pro jednu osobu. Plánujete v sauně trávit večery s přáteli či rodinou? Pak je tomu potřeba přizpůsobit výběr na základě počtu lidí, kteří se do infrasauny vejdou. Například jsou na trhu i infrasauny až pro šest osob.

Obsah obrázku interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Výběr podle rozmístění a typu topidel

Infrasauny se mimo jiné dělí na různé druhy i podle typů topidel.

Jedná se o topidla:

  • Keramická
  • karbonová
  • světelná keramická
  • full spektrální topidla

Ty se od sebe liší jak maximální teplotou zahřátí, tak i rychlostí. Full spektrální topidla jsou nejmodernější a na vyhřátí s nimi nemusíte čekat ani chvilku, současně jsou však i nejdražší.

Kromě typu topidla je důležité také umístění zářičů v sauně. To zpravidla záleží na individuálních potřebách a je proto dobré, pokud si můžete saunu před pořízením vyzkoušet.

Vzhled a doplňky

Důležitý je samozřejmě také vzhled infrasauny, který by měl ladit s interiérem. Infrasauny se kromě samotného vzhledu liší i materiálem. Většinou se můžeme setkat s infrasaunou z materiálu hemlock (kanadský jalovec), který nevydává žádnou vůni. Další častou volbou je při výrobě infrasaun cedr, což je poměrně luxusní dřevo, které naopak vydává vůni velmi intenzivní. Dále se můžeme setkat se skandinávským smrkem, africkou vrbou abachi s nízkou tepelnou vodivostí či s osikou. 

Infrasauna může navíc obsahovat i zajímavé doplňky, které pobyt v ní zpříjemňují, jako je zařízení pro světelnou terapii či konektor pro připojení mp3.

Nejlepší je však infrasaunu vybrat naživo, což umožňuje například showroom společnosti Marimex, kde si můžete infrasaunu zkusit na vlastní kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.