Zvedací plošiny mají uplatnění zejména v logistice

Do výrobních hal, skladů i jiných prostorů zejména z oblasti logistiky se výborně hodí zvedací plošiny. Usnadňují práci, zvyšují efektivitu zaměstnanců a také šetří jejich zdraví. I opakované zvedání lehkých položek totiž může vést k trvalým zdravotním problémům.

Syndrom karpálního tunelu, vážné pracovní úrazy či bolesti zad. Tomu všemu pomáhají zvedací plošiny a zvedací stoly předcházet. Proč vlastně využít právě je?

Jsou stabilní, univerzální a dají se automatizovat

Ke zvedání těžších věcí může posloužit i vysokozdvižný vozík, jeřáb, manipulátor nebo výtah. V čem jsou zvedací plošiny lepší? Například ve stabilitě. Poskytují stabilní plochu, riziko náhodného upuštění předmětu je velmi nízké a nehrozí, že rozkývané zavěšené břemeno zasáhne nějakého z pracovníků. Kvalitní zvedací plošiny se zvedají hladce a plynule a jde je vybavit celou řadou doplňků – prohlubněmi, zabudovanou váhou, zábradlím, otáčecím systémem apod.

Velkou výhodou je také programovatelnost. Zvedací plošiny mohou být součástí speciálních manipulačních systémů, jde je tedy použít i při automatizaci podniku.

Zvedací plošiny na míru dostanete od firmy EdmoLift

Požadavky na zvedací plošiny se liší obor od oboru. V dřevozpracujícím průmyslu je potřeba plošina s dvojitými horizontálními nůžkami, ve strojírenství postačí plošina s jednoduchými nůžkami či naklápěcí. Potravinářský či chemický průmysl vyžadují výrobky z nerezové oceli se snadnou údržbou.

Právě proto je vždy nejlepší obrátit se na odborníky, kteří dobře vědí, co by se právě vám mohlo hodit. Zkuste se zaměřit na zvedací plošiny firmy EdmoLift, která si zakládá na výzkumu a vývoji svých produktů. Neustále provádí nějaké inovace a vymýšlí vylepšení. Jejich plošiny jsou navíc díky vysoce kvalitnímu provedení vhodné i do provozů s velkou zátěží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.