Správná židle pro školáka

Máte doma školáka a přemýšlíte, jakou zvolit vhodnou židli pro děti? Poradíme vám s výběrem. Vyzkoušejte třeba rostoucí židle, které mají mnoho výhod. Prozradíme vám, jaké to jsou. 

Pokud máte doma budoucího prvňáčka, na domácí úkoly bude potřebovat psací stůl a vhodnou dětskou židli. Vybavení bude potřebovat i v případě, že už přestává psát domácí úkoly pod vaším dohledem u jídelního stolu a začíná samostatně pracovat ve svém dětském pokoji. Při výběru je třeba přihlédnout k velikosti místnosti a dispozicím vašeho bytu či domu. Při volbě psacího stolu a dětské židle pamatujte na to, že musí dítě správně a zdravě sedět kvůli správnému vývoji páteře.

Rostoucí židle pro všechny děti 

Rostoucí židle poslouží malým dětem, které umí samostatně sedět, prvňáčkům i studentům. Můžeme použít klasické rostoucí jídelní židle, které možná máte doma, na kterých mohou děti sedět s vámi u jídelního stolu. Druhou variantou jsou dětské rostoucí židle pro školáky. Vsaďte na léty prověřenou kvalitu se zárukou až 5 let. Máte doma dětí více? Tak to se vám bude hodit hra s židlemi.

Rostoucí židle pro zdravý vývoj páteře 

Největší předností rostoucích židlí je zajištění zdravého sezení. Jakmile je přizpůsobíte velikosti dítěte, podpoříte tím zdravý vývoj páteře. Dětem se bude dobře sedět a lépe soustředit. Základem je správně nastavená výška i hloubka sedáku vzhledem k pracovní desce stolu a k tomu vhodně podepřená záda. Při výběru židle pro děti proto dobře zkombinujte psací stůl a dětskou židli. 

Rostoucí židle pro všechny školáky i studenty

Dětské rostoucí židle jsou vhodné pro děti od první třídy a mají ideální ergonomii. Vaše děti je mohou používat po celou dobu studia na základní i střední škole. V nabídce jsou v mnoha barevných variantách a kombinacích. Starší děti však ocení spíše neutrální varianty. Myslete i na to, že ne každá rostoucí židle pro školáka se hodí ke každému typu stolu. 

Sestavy rostoucích židlí a rostoucích stolů

Rostoucí sestava nábytku, to je vhodný stůl a židle pro školáka. K rostoucímu stolu se přidávají vhodné rostoucí židle, které rostou od země. V nabídce najdete neotočné i otočné židle. Ty otočné však mohou menší děti rozptylovat. Podstatné je, že jim lze nastavit výšku sezení již od 35 cm, což vyhovuje téměř každému prvňáčkovi. Pracovní deska i sezení se tím sníží proti dospělému. 

Sestavy rostoucích židlí a pevných stolů

Ke stolu pevné výšky kolem 75 cm musíte vybrat jiné typy židle než k rostoucímu stolu. Využívá se princip, kdy se dítě zvedá ke klasické výšce stolu. Židle musí umožnit podepření chodidel na podnožce, které nebudou během sezení na zemi. Tento princip najdete především u rostoucích jídelních židlí používaných už od necelého roku dítěte. 

Další vhodné kombinace

Princip zvednutí židle k pracovní desce stolu lze využít i u všech sestav pro školáky. Musíte zvolit otočné rostoucí židle s pístem a nahradit klasický píst vyšším, doplněný kruhem pro podporu pod nohy. Jinak budou dítěti viset nohy ve vzduchu nebo budou mít pracovní desku až někde pod bradou. Ideálním řešením je kombinace celé sestavy od jednoho výrobce, aby byl nábytek kompatibilní. 

Hlavní výhody rostoucí židle

Rostoucí židle poroste s vaším dítětem klidně už od 9 měsíců, kdy je dítě schopno samostatně sedět, až do jeho dospělosti. Správná konstrukce židle zajistí vyšší životnost a dostatek pohodlí. Děti sedí bezpečně, ve správné výšce ke stolu, lokty mají k němu kolmo, nezaklání hlavu, nohy mají v pravém úhlu díky podnožce a ergonomická opěrka zad zabrání poškození páteře ve vývinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.