Nábytek do dětského pokoje vybírejte podle věku i povahy dítěte

psací_stůl_hmnabytek_cz_PR

Dětský pokojíček by měl rozvíjet dětskou fantazii. Být inspirativní, k tomu zdravotně nezávadný a bezpečný. Na to myslete při výběru dětského nábytku, doplňků, textilií i hraček.

Dětský pokoj je pro dítě jeho královstvím. A útočištěm zároveň. Zkrátka jeho vlastním světem. Hraje si v něm, pracuje i odpočívá. A všem těmto aktivitám by měl být přizpůsobený.

Specifika dětského nábytku

Dětský nábytek je v mnoha ohledech specifický, ať již co se týká materiálů, tak i barev, mezi nimiž se často objevují i ty výraznější. Dávno však už neplatí, že pokojíček pro holčičky musí být růžový a pro kluky modrý. V moderních dětských pokojích se často objevuje béžová, slonová kost, pudrová, žlutá a světle šedá. Nechybí ani motivy zvířátek, dále pohádkové postavy a další dětské motivy.

Inspirujte se

Nábytek do dětského pokoje vybírejte podle povahy a věku jeho obyvatele. Jiný pokojíček je samozřejmě vhodný pro batole, prvňáčka a studenta. Inspiraci můžete hledat na stránkách renomovaných výrobců. Například v portfoliu renomovaného výrobce HM nábytek najdete hned několik ucelených kolekcí. Dětský nábytek pro kluky, holky i miminka. Svého potomka neváhejte zapojit do výběru. Vždyť on bude tím, kdo jej bude obývat.

Zaměřeno na textilie

Velkou pozornost věnujte i výběru textilií. Je-li vaše dítko alergické na roztoče, vyvarujte se plyšáků, hutných závěsů a dalších textilií, popřípadě se zaměřte na ty antialergické. Co se podlahové krytiny týče, doporučujeme koberec z přírodního materiálu odolný vůči nečistotám a skvrnám.

Pracovní stůl, židle a matrace

U větších dětí velkou pozornost věnujte i výběru pracovního stolu a židle. Na ní si váš potomek nejenom osvojí základní sedací návyky, ale především bude mít velký vliv na zdravý vývoj jeho páteře. Nesmírně důležitá však je i kvalitní postel, rošt a matrace. Lékaři dětem obecně doporučují spíše tvrdší matrace z přírodních materiálů respektujících jejich věk, váhu i anatomický tvar jejich páteře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.