Tipy, jak zařídit malou ložnici.

Ložnice je místo, kde chceme spát a odpočívat. Pokud máte byt malých rozměrů, nebo malou ložnici, je složité odpočívat v místnosti přeplněné nábytkem. Máme pro vás pár tipů, jak zařídit malou ložnici.

Ložnice pro 2 osoby by měla mít alespoň 12 m². Zařízení je třeba vyřešit elegantně a vzdušně, přitom vymyslet, kam uložit všechny věci. I když to není moc vhodné, můžete využít prostor pod postelí a nad ní, k tomu přidat vestavěné skříně.

Jak získat úložný prostor

Pod postel přidejte uzavíratelné zásuvky. Nad postel snížený podhled s dvířky a dovnitř připevněte drátěný koš. Použít můžete i okrasné boxy nebo textilní závěsný systém. Vestavěné skříně dělají dojem stěny a nezmenšují opticky prostor.

Propojené místnosti

Pokud je ložnice propojena s jinou místností, můžete zvolit postelové patro, rozkládací pohovku s úložným prostorem nebo sklopnou postel do skříně. Postel lze doplnit i policemi. Sklopnou postel můžete začlenit do nábytkové sestavy, kterou vám udělá na míru výrobce nábytku.

Co do malé ložnice nepatří

Do ložnice nepatří počítač ani televizor. Pro poklidnou atmosféru přidejte vhodné osvětlení. Ideální je zvolit i nepřímé světlo, které se do místnosti odráží od stropu a stěn. Existují přisazená stropní svítidla, nástěnná světla nebo speciální lišty s LED diodami či halogenovými světly zabudovanými do stropního podhledu. Dekorativní vybavení malé ložnice omezte. Nedávejte nad postel těžké obrazy ani masivní police. Můžete použít zrcadlo na zvětšení prostoru, i když se do ložnice nedoporučuje.

Barvy do malé ložnice

Světlé barvy opticky zvětší prostor, tmavé jej zmenší. Dejte bílou jako hlavní barvu pozadí a k ní přidejte zajímavý tón růžové, lososové, žluté či modré. Bílá s nádechem jemně žluté dodá místnosti teplý a příjemný pocit. Modrá barva ji zase ochladí.

Rady a tipy

Skleněné plochy, zrcadla a světlé barvy opticky zvětšují prostor. Tmavé barvy jej naopak zmenšují a mohou navodit stísněný dojem. Vsaďte proto na veselejší barvy. Malá ložnice vyžaduje dostatečné větrání. Musíte také zachovávat čistotu a pořádek. Ložnice nesmí vypadat jako skladiště. Podívejte se, jak má vypadat ložnice podle Feng Shui.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.