Jak odhlučnit stěnu v paneláku

Pokud pracujete v na směny, jste v důchodu, vstáváte před pátou nebo máte děti, bydlení v paneláku není jen tak. Jeden panelový dům a v něm mnoho lidí s jiným životním rytmem. Jejich soužití doprovází neustálý hluk. Občas nás dokáže přivést až ke vzteku a zuřivosti.

Hluk představuje pro naše zdraví velký problém jako znečištění ovzduší. Jde o hluk zvenčí, i o ten, který doprovází naše soužití v bytech a domech. Výrazné zátěži jsme vystaveni v panelových domech, protože jsou zde většinou velmi nedostatečné hodnoty vzduchové neprůzvučnosti. Pokud máte ložnici vedle kuchyně sousedů, mnohdy se moc nevyspíte. Vyspat se po noční, když vedle štěká pes, pláče dítě nebo někdo vrtá vrtačkou, je nemožné.

Tip: Pomůže nátěr proti plísni?

Hluk od sousedů

Hluk od sousedů přenášejí příčky, stropy a instalační šachty. Jako nejjednodušší řešení se jeví použití podhledů a předstěn ze sádrokartonových desek. Hluk se sníží už při pár centimetrech izolace. Je nutné hlídat i malé detaily při montáži. Důležité jsou speciální sádrokartonové desky, minerální vata i pružný spojovací tmel. Instalace akustické předstěny opravdu pomůže. Použitím akustické izolace lze snížit prostupující hluk klidně až o 20 decibelů. Neuslyšíte jedoucí výtah, ale hlučné sousedy.

Montáž předstěny

Svislé zdvojené CW profily o šířce 50 mm se nesmí montovat přímo na zeď, ale první asi jeden centimetr od původní stěny, druhý pak půl centimetru od něj. Nejdříve je nutné vytvořit konstrukci z CW profilů a pak přijde minerální vlna v rolích v šířce 625 mm. Na předstěnu vyplněnou dvěma vrstvami vlny, každá s tloušťkou 50 mm, pak přijde dvojitý záklop z akustických desek s tloušťkou 12,5 mm. Povrch se vyhladí, vymaluje nebo vytapetuje. Vlna neobsahuje formaldehyd, fenoly, akryláty a další látky ropného původu. Na spáry pomůže pružný spojovací tmel Trennwandkitt. Použít lze i akustický izolační panel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.