Při výběru interiérových dveří se spolu s jejich dekorem zaměřte i na materiál

drevoskrt_cz_dvere

Interiérové dveře bezesporu patří mezi nejdůležitější prvky domácnosti. Jejich výhodou je, že ve srovnání s okny se snáze instalují, a tudíž i mění. Při výběru interiérových dveří do novostavby je ovšem vhodné disponovat alespoň hrubou koncepcí budoucího interiéru včetně podlah. S těmi by interiérové dveře měly ladit. Parametrů, jimiž bychom se při výběru měli řídit, je však víc a my se vás s nimi pokusíme seznámit. 
Současný trh nabízí hned několik druhů interiérových dveří, ať již se jedná o dveře lakované barvou, dveře opatřené dýhou, masivní dřevěné dveře přírodní a dveře opatřené laminátovou vrstvou a fólií. U nás jsou nejčastější volbou dveře dřevěné, ať již z dýhy či masivu, a kvůli cenové dostupnosti dveře laminátové.

Zaměřeno na materiál

Z hlediska stylu a barvy je víceméně jedno, zda jde o interiérové dveře z masivu či odýhované. Styl dveří ovlivňují především barva a kresba dřeva. Kvalitu dveří jejich materiál ovšem ovlivňuje poměrně zásadně.

Luxusní dýha

Do moderních interiérů se obecně hodí dveře hladké, plné, bez ozdobných lišt a panelů. Symbolem luxusu jsou dveře dýhované. Ty jsou několikanásobně lakované, a tudíž v podstatě stejně odolné jako dřevěné podlahy.

Odolný masiv

Do klasických interiérů jsou dobrou volbou interiérové dveře z masivu, tedy z celistvého kusu dřeva, nejčastěji vyrobené ze smrku, borovice, dubu či jasanu. Počítejte však s tím, že masivní dveře mohou pracovat, praskat a v průběhu času se různě kroutit. Jejich výhodou však spolu s dlouhou životností je to, že je možné je snadno brousit a přetírat na jiné barvy.

Cenově dostupný laminát

Finančně nejdostupnější, ale i nenáročné na údržbu pak jsou dveře fóliové, popřípadě laminátové v dřevodekoru. Ty navíc lze doporučit i do domácností s domácími mazlíčky a s vyšší vlhkostí, která může například dveřím z masivu uškodit.

Dveře renomovaných značek

Bohatou nabídku interiérových dveří najdete například v portfoliu někdejšího rodinného domažlického truhlářství DŘEVOŠKRT, které však postupem času nabídku svých služeb rozšířilo o dřevoprodej. V nabídce tak spolu s interiérovými dveřmi těch nejrenomovanějších značek (Masonite, Sapeli, Solodoor a Czech Door) najdete i stavební pouzdra, posuvné interiérové dveře a veškeré nezbytné dveřní kování. Objednat si však můžete i dveře renomovaných výrobců z Německa, Rakouska a Polska. S kompletní nabídkou se seznamte přímo na stránkách společnosti www.drevoskrt.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.