Práce z domova: Vše, co potřebujete vědět o výkonném internetovém připojení

Mall_super-bydleni.cz_Prace z domova Vse co potrebujete vedet o vykonnem internetovem pripojeni_AD

Práce z pohodlí domova může být příjemným zpestřením oproti každodennímu vysedávání v kanceláři. Jenže nastavit si funkční domácí pracoviště nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá. Potřebujete kvalitní pracovní prostor a pořádné internetové připojení a právě o něm se dozvíte více v našem přehledu.

Kabelem, nebo vzduchem?

Kabelové internetové připojení disponuje oproti wi-fi stabilním přenosem bez nežádoucího rušení. Na druhou stranu je omezen právě samotnými kabely a kolikrát nedosáhne na hůře dostupná místa. Takže pokud byste rádi pracovali na zahradě, sáhněte spíše po wi-fi. V obou případech si vystačíte s wi-fi routerem, který vytvoří síť a připojí vás k internetu. Na něm lze nastavit kombinaci kabelového a wi-fi připojení a další potřebné parametry.

Jakou rychlost připojení?

Při výběru rychlosti internetu myslete na to, s jak velkými soubory pracujete a kolik toho potřebujete stahovat nebo nahrávat. Jestliže například pracujete jen s textem a malými soubory, bohatě si vystačíte s rychlostí 25 Mb/s. Pokud pracujete s grafikou, ideální je pro vás 50 Mb/s a více. Na místě je také zvážit neomezený internet, za který se platí paušální částka. Na tuto možnost si ale dejte při zřizování pozor. Operátoři sice nabízejí „neomezený“ internet, ale po vyčerpání určitého množství dat se připojení zpomalí na minimální rychlost, a vy na počítači už nic moc neuděláte.

Jak je to s bajty a bity?

Na závěr si pojďme ujasnit, jaký je rozdíl mezi bajtem a bitem.

  • Bajt

Bajt (z anglického bite – „sousto“) je osmiciferné binární číslo, které obsahuje právě osm bitů. Binární znamená, že se skládá jen ze dvou číslic. Co se týče počítačové paměti, tak se jedná o číslice 0 a 1. Bajt se značí velkým písmenem B, tedy např. 6,25 MB/s (megabajtů za sekundu).

  • Bit

Bit (z anglického bit – „kousek“) je základní datovou jednotkou a jednou osminou bajtu. Může nabývat pouze dvou hodnot, což jsou ve světě výpočetní techniky většinou číslice 0 a 1. Označuje se malým písmenem b, tedy např. 50 Mb/s (megabitů za sekundu).

A jelikož je bit osmina bajtu, převod jednotek rychlosti internetového připojení vypadá takto:

50 Mb/s = 50 : 8 MB/s = 6,25 MB/s

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.