Pojištění domácnosti: Chraňte svůj majetek před poškozením

pojištění domácnosti

Svou domácnost se rozhodně vyplatí pojistit, pojištění vám totiž pomůže například v případě, že jsou vaše věci poškozeny přírodními živly. Značnou výhodou je, že pojištění si můžete sjednat online odkudkoliv. Stačí tak jen vybrat tu pravou nabídku a během chvíle sjednat pojištění, které ochrání vaši domácnost a majetek.

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti se vztahuje na věci, které jsou součástí vaší domácnosti a také vybavení, které zde máte. Jako domácnost bývají považovány všechny movité věci, které v místě svého bydliště máte. Může se tak jednat o veškerý nábytek, elektroniku a také cennosti. V podstatě díky tomuto pojištění chráníte všechny věci, které si lze odnést například při stěhování. 

Vzhledem k tomu, že domov je vybaven velmi cennými věcmi, pojištění domácnosti se rozhodně vyplatí. Domácnost si můžete pojistit proti živelním událostem, či třeba proti krádeži. Díky tomu tak vybavení vaší domácnosti a další majetek bude chráněn, respektive se vám sníží náklady za nápravu vzniklého neštěstí.

Pojištění nemovitosti

Kromě pojištění domácnosti je mnohdy zmiňováno také pojištění nemovitosti. To má však několik rozdílů. Pojištění nemovitosti totiž kryje škody, které vznikly na dané stavbě. Součástí bývá také oplocení a další součásti domu nutné pro provoz nemovitosti, tedy například topení. Pojištění domácnosti je tak komplexnější a nabízí ochranu mnoha věcí.

Možnosti pojištění

Pojištění si samozřejmě můžete sjednat podle svých potřeb, anebo využít kompletní balíčky, ve kterých je zahrnuta řada možných rizik. Svou domácnost můžete pojistit například: 

  • proti požáru, 
  • výbuchu topení, 
  • záplavám a povodním, 
  • pádu stromů, 
  • úderu blesku a mnoho dalšího. 

Rizika živelných pohrom jsou častou součástí pojištění domácnosti. Dále se můžete pojistit také pro odcizení věcí krádeží, vloupáním, či loupežným přepadením. 

Pojištění lze vztáhnout i na odpovědnost například při zranění někoho způsobené psem či jiným zvířetem, poškození majetku sousedů či zranění osoby na vašem pozemku. Možností je celá řada, během chvilky si můžete vytvořit kalkulaci, díky které přesně zjistíte, na kolik vás pojištění domácnosti vyjde. Na výběr tak máte z různých nabídek, přičemž smlouvu můžete v mnoha případech uzavřít i zaplatit z pohodlí domova. Celý proces tak zabere pouze chvilku.

Při zřizování pojištění je třeba zvážit mnoho různých faktorů. Jedním z nich je samozřejmě výše pojistného, která se odvíjí například od lokality, velikosti plochy domácnosti a pojistné částky. Pozor si dejte také na to, kolik vám pojišťovna vyplatí v případě, že dojde ke škodě. Pozorný výběr vám pomůže najít to nejlepší řešení, tak aby vaše domácnost byla v bezpečí.

Zdroj obrázku: Studio Romantic / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.