Když motorovou pilu, tak jedině STIHL!

Nařezané dřevo

Motorová pila je přímo ideální pro práci v lese. Své využití má při kácení stromů stejně jako zpracování dřeva. Nařežete s ní kůly na plot i dřevo na topení. A jakou zvolit?

K rodinným domům a venkovským chalupám se zahradou motorová pila jednoznačně patří. S čím jiným taky kácet a řezat dřevo, že? Motorová pila ale také neodmyslitelně patří k pořádnému chlapovi. Jen si vzpomeňte na reklamu nejmenovaného hobby marketu. Motorová pila zkrátka dělá muže.

Elektrické a benzínové

Základní rozdělení motorových pil je na elektrické a benzínové. Motorové pily elektrické je nutné připojit ke zdroji elektrické energie, a tudíž s nimi můžete pracovat maximálně v jeho dosahu. Na rozdíl od nich pily benzínové poskytují maximální pracovní svobodu. Vyrazit s nimi můžete v podstatě kamkoliv.

Jakou značku?

Jedny z nejkvalitnějších, nejodolnějších a s nejdelších životností jsou motorové pily německé značky Stihl, za nimiž stojí pověstná německá kvalita. Stejně jako je Mercedes králem mezi automobily, je pila STIHL královnou mezi pilami (a další zahradní technikou). Sice si za ní něco připlatíte, ale za to vám bude opravdu dlouho a dobře sloužit.

Motorová pila Stihl

V čem vynikají motorové pily STIHL?

Motorové pily STIHL jsou v první řadě extrémně výkonné. K tomu spolehlivé, lehké a díky chytrým prvkům, jako jsou boční zařízení pro napínání řetězu a systém lehkého startu, se snadno obsluhují. Na výběr navíc máte několik modelů od lehkých a snadno ovladatelných vhodných pro probírku a těžbu menších kubatur až po extrémně výkonné modely, které si hravě poradí i v mimořádně silných porostech. Nejvýkonnější model značky (STIHL 088) je možné použít i pro kapování.

Za kolik?

Ceny motorových pil značky STIHL začínají na zhruba dvaceti tisících korunách. Za 20 170 Kč například na e-shopu dobrepilky.cz pořídíte mnohostranně využitelnou 2,2 kW benzínovou motorovou pilou se systémem M – Tronic, který zajistí automatické okamžité nastavení posledních provozních prvků motoru používaných před pauzou. Z opačného cenového spektra jmenujme pilu s elektronicky řízeným vstřikováním a elektrickým vyhříváním rukojeti (MS 500 iW) za 43 700 Kč. Obecně se dá řídí, že čím více si za pilu připlatíte, tím lepší a náročnější práci vám odvede.

Prodejna Stihl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.