Všechny výhody chytré domácnosti

TaHoma chytrá domácnost

Domov může být útulný, teplý, příjemný, velký, malý… ale nově může být také chytrý. A co víc, chytrá domácnost se pomalu stává standardem. V čem spočívá podstata „smarthome“, co si pod tímto pojmem představit a jaké jsou její největší výhody?

Co je chytrá domácnost?

Jako chytrá domácnost se označuje systém, ve kterém jsou prostřednictvím nějaké řídící jednotky (takovou, jakou představuje např. jednotka TaHoma Switch) propojeny nejrůznější spotřebiče, které je možné sledovat, ovládat i programovat. Takovéto uspořádání je samozřejmě umožněno rozvojem internetu či informačních technologií obecně a nabízí celou řadu možností.

Pokud se rozhodnete chytrou domácnost pořídit – mezi velmi kvalitní kompletní systémy patří např. ty se značkou Somfy – budete jí ovládat pravděpodobně přes mobilní telefon nebo tablet s příslušnou aplikací, což je dnes standard. Některé systémy mají i vlastní ovládací panely, které můžete umístit na místo v domácnosti podle vlastního uvážení.

S jakými funkcemi lze počítat?

Jaké funkce tedy můžete při pořízení chytré domácnosti očekávat? Může to být např. centrální ovládání veškerého osvětlení, vytápění, klimatizace, žaluzií, vrat a kteréhokoliv jiného spotřebiče. Nejde ale jen o dálkové ovládání, zapínání, vypínání a nastavování všech těchto funkcí lze programovat. Jediným příkazem tak můžete spustit přenastavení domácnosti při odchodu do práce, příjezdu z dovolené atd.

Nedílnou součástí schopností a možností, které chytrá domácnost nabízí, jsou ty spojené se zabezpečením domácnosti. K centrální jednotce lze připojit čidla pro detekci požáru, průniku vody, koncentrace škodlivých látek, a samozřejmě také pohybová čidla chránící proti vniknutí zlodějů.

Vzhledem k možnosti internetového připojení je možné domácnost kontrolovat a ovládat bez ohledu na to, že se nacházíte třeba na druhém konci světa.

Zdroj obrázku: Kovopolotovary.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.