Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru: Zapojit se mohou i děti

Ozdobit si svůj vánoční stromeček nemusíme vždy jen tradičními skleněnými ozdobami nebo známými čokoládovými bonbóny z vánočních kolekcí. Vánoční ozdobu na stromeček si můžete lze velmi snadno vyrobit doma z obyčejných materiálů, jako jsou právě papíry, barevné papíry, ale i dřevěné korálky nebo přírodní materiály k dozdobení. Nejrozšířenější materiál používaný na vytváření vánočních ozdob je určitě papír.

Tip: Vánoční dekorace 2017 – jaké jsou letošní trendy

Vánoční hvězda z papíru

Začněte třeba papírovou hvězdou, ke které budete potřebovat barevný papír podle vkusu a potřeby, nůžky nebo řezák a nakonec i lepidlo nebo sešívačku. Papír si pořiďte ve vyšší gramáži, optimálně asi 130 nebo 160 gramů. Krásná bude bílá, zlatá nebo stříbrná hvězda. Připravte si 2 čtverce ve velikosti, která má odpovídat velikosti hvězdy. Nejprve si svůj čtverec pečlivě přeložte napůl, podélně a diagonálně. Pak jej zase rozložte. Na místech, kde je naznačena plná čára si papír nastřihněte asi do čtvrtiny délky strany. Pak si ohněte a vytvořte 4 cípy hvězdy. Ohnuté strany cípů hvězdy pak stáhněte k sobě a slepte si jej lepidlem, lepicí páskou nebo pomocí sešívačky. Stejný postup opakujte i u druhého čtverce. Obě hvězdy si pak přilepte k sobě.

Vánoční ozdoby z proužků

Budete potřebovat papírovou čtvrtku, nůžky a k tomu lepidlo nebo malou sešívačku. Hodit se budou i stužky či háčky na pověšení ozdob. Můžete si také papírovou čtvrtku nastříhat nebo nařezat na centimetrové proužky, ze kterých pak budete tvarovat různé vánoční motivy, jako jsou srdíčka, zvonečky, hvězdy nebo sněhuláčci. Papírové proužky si slepujte buď pomocí malých kousků průhledné izolepy, pomocí malé sešívačky nebo je lepte k sobě lepidlem. Barvu ozdob si slaďte podle dekorací u vás doma. Pokud zvolíte bílé vánoční ozdoby v barvě sněhu, budou velmi decentní a nikdy s nimi nic nezkazíte. Použijte čtvrtku s vyšší gramáží, aby vám tvary lépe držely. Vánoční ozdoby nemusíte věšet jenom na vánoční stromeček, ale třeba na okno, dveře, zrcadlo, nebo ozdobte vázu s větvičkami jehličí.

Máme pro vás pár dalších inspirací v podobě videí:

https://youtu.be/z1MyrxH7dbk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.