Jak vypadá moderní vytápění domácnosti? Budete příjemně překvapeni

pelety

Stále ještě nosíte uhlí do starého kotle po babičce nebo naopak dáváte přednost drahému, ale komfortnímu teplu, získávanému prostřednictvím elektřiny či plynu? Pak byste se nad svým přístupem měli vážně zamyslet. Starým kotlům už totiž velmi brzy skončí možnost užívání (vzhledem k vysokým emisím) a vyhazovat peníze zbytečně za něco, co můžete pořídit násobně levněji, je také zbytečné.

Dnes vám chceme doporučit vytápění biomasou. A to především proto, že cena pelet se v posledních letech stabilizovala a oproti vytápění elektřinou i plynem budou díky tomu vaše náklady takřka poloviční. A to rozhodně stojí za úvahu.

Kotel pro moderní domácnost

Nevyhnete se samozřejmě pořízení kotle, ale nebojte se. Určitě k němu nebudete muset chodit několikrát denně, abyste mu „naložili.“ Stačí si pořídit kotle automatické a vše bude probíhat zcela bez vaší přítomnosti. Nutností je pouze dostatečně velká násypka a možnost dálkového řízení.

Navíc lze díky skvěle promyšleným bezpečnostním prvkům jakékoliv kvalitní automatické kotle ponechat bez dozoru i delší dobu – a to zcela bez obav. Rovněž vám dovolí je kdykoli zapnout na dálku a nebrání se ani regulaci výkonu tak, aby vás po návratu z výletu nebo služební cesty čekalo v místnostech vždy jen příjemné teplo.

Dobře navržený kotel se vejde opravdu kamkoliv

Lidé často říkají – „Nemáme kotelnu, takže si nemůže pořídit kotel.“ To ovšem naštěstí už vůbec není pravda. Ten nejmenší typ automatického kotle na trhu se díky svým úsporným rozměrům a kompaktnímu půdorysu bez potíží vtěsná i do opravdu malé kotelny, kumbálu či přístavku – zkrátka všude tam, kde můžete postrádat trochu toho volného místa.

Bez potíží projde i dveřmi o šířce 60 centimetrů, aniž by se tyto jeho vlastnosti jakkoliv negativně podepsaly na výkonnosti. Velkou výhodu pak získáte rovněž ve chvíli, kdy vsadíte na variabilní umístění zásobníku na palivo. To je možné poptat z levé i pravé strany, což umožňuje, aby se váš kotel dokonale přizpůsobil jakýmkoliv malým prostorům.

Ve hře nejsou jen pelety, brikety uplatní i majitelé krbů

Doposud jsme se zabývali jen nízkou cenou za vytápění. Ale co když je pro vás mnohem cennější atmosféra, která se k použití živého ohně váže? Pak máte doma pravděpodobně spíše domácí krb. I pro něj lze poptat vhodné pelety, ovšem měli byste je zároveň kombinovat s briketami. A jaký je v nich rozdíl?

Jsou větší a vyrábí se z tvrdého dřeva. Vydrží tedy déle hořet. Krb se vám v noci tedy postará nejenom o příjemné osvětlení, ale také o žádoucí teplo. A ještě ráno bude sálat horkem, takže ho rozhodně nebude nutné roztápět od nuly.

Náš tip: Brikety bývají trochu dražší než pelety. Pokud však vsadíte na akční letáky, nakoupíte je vždy výhodně.

Zdroj obrázku: {Aliaksei Charapanau} / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.