Velikonoční vajíčka jinak: 5 neobvyklých nápadů

velikonoční vajíčka

Pokud už nechcete barvit velikonoční vejce tradičními barvami, zkuste změnu. Přinášíme vám pár nápadů, jak vajíčka zdobit. Zkusit to můžete i s dětmi.

Velikonoční vajíčka v bavlnce

Tuto bavlnkovou metodu zvládnou dospělí i děti. Kupte si pastelově barevné bavlnky všech možných odstínů. Nejprve je připevněte na dolní stranu vajíčka pomocí lepidla a začněte vajíčko bavlnkou hustě omotávat. Kombinovat můžete několik barev na jednom vajíčku, nebo nechat vejce jednobarevné. Na horní straně vajíčka bavlnku jemně zafixujte pomocí lepidla.

Zdobení velikonočních vajíček třpytkami

Po ozdobení třpytkami budou vaše velikonoční vajíčka vypadat skvěle. Nejde o složitou metodu, ale počítejte s tím, že budete muset uklidit, protože budou třpytky všude. Na vajíčko naneste štětcem tekuté lepidlo a pak ho posypte celé třpytkami. Vyfouknuté vajíčko si můžete připevnit na špejli. Vařené vejce si položte třeba na ubrousek.

Zdobení velikonočních vajíček pomocí vodovek

Vajíčka můžete ozdobit i pomocí vodových barev. Důležité je připevnit si vajíčka na držáček, třeba na špejli, abychom je nemuseli přidržovat rukou. Dbejte na to, aby nebyl při malování štětec moc mokrý, jinak vám budou barvy po vajíčku stékat. Nezdobte vajíčko najednou. Ozdobte si polovinu, nechte zaschnout a pak tu druhou.

Velikonoční vajíčka zdobená krajkou

Vajíčko zdobené krajkou je originální a můžete si vytvořit každé zcela jiné. Omyté vajíčko dejte do punčochy, pak jej obalte do krajky. Můžete použít i květy na jeho obložení. Punčocha zajistí, že bude motiv na vajíčku držet tam, kde chcete. Pak vajíčko obarvěte libovolnou barvou, nechte zaschnout a pak odstraňte dekoraci. Nakonec vajíčko přeleštěte tukem.

Ubrousková metoda

Ubrousková metoda zaručuje, že můžeme mít každé vajíčko jinak zajímavé. Vybírat můžete ubrousky s motivy květin, s kuřátky, zajíčky i jinými dekory. Ubrousek stačí navlhčit, rozprostřít a pak na něj položit vajíčko, na které se vlhký ubrousek obalí. Můžete také rozmíchaným vejcem potřít povrch vajíčka a ubrousek k němu dobře přilne. Nezapomeňte také na další velikonoční dekorace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.