Jak vybrat nábytek do jídelny

Jídelna

Pokud patříte k těm, co si ve svém prostorném domě či bytě mohou dovolit zařídit samostatnou jídelnou či jídelní kout, snažte se jej vybavit vkusně a účelně. Tím podtrhnete hřejivost a útulnost svého domova, kam se rádi budete vracet.

Ať už vaši jídelnu tvoří samostatná místnost nebo je váš jídelní kout součástí obývacího pokoje, zkuste tento velký otevřený prostor opticky sladitkuchyní či obývacím pokojem.Snažte se o to, aby vaše stolování bylo komfortní a příjemné. Při zařizování jídelny musíte vždy vycházet z dostupné dispozice dané místnosti.

Jaký zvolit materiál

Volba materiálu se u nábytku odvíjí od osobního vkusu, požadavků na životnost a údržbu. Nejodolnější je masivní dřevo. Je sice finančně nejnáročnější na pořízení, ale kvalita a dlouhá životnost se vyplatí. Levnější alternativou je lamino, které může mít jakýkoliv povrch. Inspiraci vám přinese magazín FUF.cz. Kuchyňské sety stolu a židlí se vyrábějí i v kombinacích dřevo a kov, sklo a kov či dřevo a čalounění.

Jídelní stůl jako dominanta jídelny

Pro vytvoření útulného prostředí potřebujete kvalitní jídelní stůl. Jeho velikost odvoďte od počtu strávníků. Každý stolující by měl mít pro sebe u stolu vyhrazen prostor asi 40 x 60 cm. Ke kulatému stolu se vejde více lidí. Klasický obdélníkový tvar je však praktičtější, stejně jako stůl ve tvaru čtverce, který stačí pro čtyřčlennou rodinu. Při menším množství místa je lze jednou stranou přirazit ke zdi.

Jídelní židle pro dostatečný komfort

Jakmile budete mít stůl, volte k němu vhodné jídelní židle, které budou mít výšku adekvátně nastavenou k desce stolu, aby měl každý sedící člověk dostatek pohodlí při konzumaci pokrmů. Optimální výška sedáku je 45 cm. Pro zvýšení komfortu můžete vsadit na modely židlí do jídelny se zvýšeným opěradlem.

Další nábytek, doplňky a prvky v jídelně

Zejména u kuchyní propojených s obývacím pokojem se snažte držet jednoho stylu a dvou až tří barev a nekombinovat příliš mnoho materiálů. Důležitým prvkem je také dostatečné osvětlení jídelny. Jídelní stůl doplňte závěsným stropním svítidlem. Pro dotvoření atmosféry přidejte stojací lampy nebo nástěnné osvětlení. Zkuste využít vyhledávač nábytku a dekorací pro usnadnění výběru zařízení jídelny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.