Jak odstranit vteřinové lepidlo – Z kůže i z jiných materiálů

Pokud vám ukápne vteřinové lepidlo na kůži vašich rukou nebo na jinou plochu, potřebujete se ho co nejdříve zbavit. Odstraňovač vteřinového lepidla má po ruce asi málokdo, proto se podívejme, na to, jak vteřinové lepidlo odstranit.

Odstranění vteřinového lepidla z kůže

Nejčastěji nám při manipulaci s vteřinovým lepidlem zůstanou zbytky lepidla na kůži na prstech rukou. Je třeba jej ihned setřít, jinak zaschne během pár vteřin. Pokud se to přeci jen stane, použijte jeden z námi popsaných postupů.

Horká voda

Někdy na vteřinové lepidlo zabere jen horká voda, ve které se ruce zahřejí, vylučují pot i mastnotu a postupně se lepidlo od kůže samo oddělí.

Olej

Zkusit lze i olej. Zasažené prsty vteřinovým lepidlem ponořte do nádoby s olejem. Lepidlo se v oleji z kůže uvolní a půjde pak velmi snadno sloupnout.

Sůl

Nasypte si do dlaně asi 2 lžíce soli a přidejte k nim trošku vody. Vytvoří se hustá kaše, kterou promněte potřísněnou kůži vteřinovým lepidlem. Lepidlo se začne pozvolna odlupovat. Pak si ruce opláchněte a postup opakujte se solí bez vody.

Aceton

Kromě čistého acetonu můžete použít odlakovač na nehty s acetonem. Prsty do acetonu ponořte, kůži rukou potírejte hadříkem namočeným v acetonu. Krouživými pohyby ruce otírejte, opláchněte je mýdlem a vodou a ošetřete krémem na ruce.

Jak odstranit lepidlo ze dřeva

Lakované dřevo vyčistíte hadříkem namočeným v acetonu. Krouživými pohyby místo otírejte, gumovou špachtlí opatrně odloupněte a nakonec dřevo omyjte mýdlovou vodou. Někdy je nutné povrch obrousit smirkovým papírem a dřevo nalakovat.

Jak odstranit vteřinového lepidlo z plastu

Hadřík namočte do lihu a otírejte lepidlem potřísněné místo, až lepidlo změkne a půjde sloupnout. Kousky lepidla odstraníte hadříkem namočeným v saponátu.

Jak odstranit vteřinové lepidlo ze skla

Oškrábejte opatrně lepidlo žiletkou. Dejte pozor, ať se nepoškrábe sklo. Jemným hadříkem a mýdlovou vodou skleněnou plochu omyjte.

Jak odstranit vteřinové lepidlo z látky

Látku potřísněnou vteřinovým lepidlem namočte do vody a důkladně vymáchejte. Většina lepidla se po chvilce sama uvolní. Pokud to nezabere, použijte aceton.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.