Výměna oken může proběhnout hladce – vyberte si však správného dodavatele

Řada lidí výměnu oken odkládá, protože se obává velkého zásahu do exteriéru domu i interiéru bytu. Bojí se poškození fasády, interiérových omítek i podlahy, která již obvykle prošla rekonstrukcí. S dobrým dodavatelem však montáž oken proběhne zcela hladce a bez poškození.

Firma JIS vyrábí a montuje okna po celé České republice. Výměna oken je zcela na klíč, od prvotní konzultace, zaměření, doladění detailů, kalkulace ceny, montáže oken, začištění stavebních částí až po záruku a servis. Společnost je zaměřena na výrobu a montáž plastových oken, dřevěných oken a hliníkových oken, též vyrábí a montuje dveře, nabízí stínění a venkovní i vnitřní parapety.

Jak se připravit na výměnu oken?

Dobrá firma je připravena na všechno. V podstatě se na výměnu oken nemusíte nijak zásadně chystat. Pokud se bojíte poškození plovoucí či jiné podlahy, je vhodné pod okna dát vlnitou lepenku a tu přikrýt malířským igelitem a zafixovat malířskou páskou. Dobré je též zakrýt radiátory pod okny. Nebudete je pak muset čistit. Stará okna je někdy nutné pracněji vysekávat. Oplatí se proto chránit čalouněný nábytek i ostatní nábytek opět malířským igelitem. Samozřejmě nezapomeňte sundat záclony, závěsy, žaluzie a rolety. V podstatě není příprava na výměnu oken o nic složitější než když se připravujete na malování. Naopak. Je jednodušší, protože nemusíte odsouvat nábytek.

Začištění oken po výměně oken by mělo být samozřejmostí

Rozhodně si nenechte osadit okna bez začištění. Profíci, jaké mají v JIS, by vám takto polovičatou práci nikdy neodevzdali. Firma kvalitně začistí omítku v exteriéru i v interiéru, zajistí, aby byl správně osazen parapet a dobře začistí i části pod parapetem. Právě zde totiž mohou vzniknout díry. Nová okna pak sice dobře izolují, ale naopak, začne vám profukovat pod parapetem.

Kdy po výměně oken malovat?

Často zjistíte, že díky kvalitně odvedené práci to není zas tak nutné. Pěkně začištěné omítky po výměně oken nejsou téměř poznat. Hlavně pokud máte bílé, nebo jenom jemně pastelové zdi, navíc když před okny visí závěsy. S malbou je i tak zapotřebí počkat optimálně jeden měsíc, aby začištěná omítka vyzrála a neobjevily se po výmalbě fleky.

Zdroje:

https://www.jis.cz/konzultace/

https://www.jis.cz/montaz-a-zacisteni/

https://www.jis.cz/zaruka-a-servis/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.