Infrapanely jako levný způsob vytápění

Infrapanely představují moderní a zároveň levné topení. Fungují na základě technologie známé více než 40 let. Nejde o ekonomicky velmi nevýhodné elektrické přímotopy. Vytápění s pomocí infrapanelů je založeno na principu sálání tepla, kdy se neohřívá vzduch, ale jen stěny, nábytek a předměty i lidé v místnosti. Vzduch si naopak udržuje svoji přirozenou vlhkost a současně nedochází k jeho cirkulaci, což ocení zejména alergici. Jde o jeden z ekonomicky nejvýhodnějších způsobů vytápění s estetickým vzhledem. Tento princip je známý u dětských inkubátorů  a záření funguje na stejném principu jako sluneční paprsky. Sálavé teplo ohřívá pokožku, kdy stejně jako paprsky slunce pronikne hlouběji do těla.

Snadno, levně a efektivně

Infračervené topné panely pracují na principu emisí tepelného vlnění působící všemi směry a neohřívající vzduch. Vlnění se přeměňuje až po dopadu na stěny, předměty a lidi mění na tepelnou energii bez ztrát přímo v místě potřeby tepla. Při správně nastaveném vytápění je teplota ploch a těles o něco vyšší, než je teplota vzduchu. Tepelnou pohodu tedy ucítíte i při nižší teplotě. Z toho vyplývá nižší spotřeba energie. Topné infrapanely lze přesně regulovat v každé místnosti a reakce na regulaci je velmi rychlá. Panely jsou bezúdržbové, bez nutnosti kontrol a revizí, výměny hořáků, čistění komínů a dalších úkonů, které šetří vaši kapsu. Teplo ve zdech i předmětech setrvává, proto se panely vypínají dříve než jiná topná tělesa a ušetříte až 40 % přímých nákladů na energie.

Snadná instalace a spolehlivý ekonomický provoz

Topné infrapanely připevníte 4 hmoždinkami či vruty a zapojíte do běžné elektrické zásuvky. Panely se umisťují na stěny či strop, samostatně se regulují a plný výkon vydají dle velikosti po 10 až 20 minutách. Jsou bez pohyblivých součástek a jsou bezúdržbové s dlouhou životností. Infrapanely nespalují kyslík, neprodukují zplodiny, nedochází k nucené výměně vzduchu či tepelným ztrátám. Infračervené topné panely jsou ekonomicky výhodné a mají velmi pozitivní vliv i na lidský organismus. Výhodou je snížená prašnost, žádné víření vzduchu a cirkulace prachu, přirozená vlhkost vzduchu bez vysoušení, žádné plísně díky vyššímu vyhřívání stěn, kdy nedochází k srážení vlhkosti vzduchu a rosení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.