Jak správně přepažit místnost

V současné době je možné se zapojit do finálních stavebních úprav svých bytů a domů. Stále vedou otevřené prostory, které jsou vzdušné, prosvětlené a nabízejí možnost trávit členům rodiny více času pohromadě. Někdy ale toto uspořádání časem nevyhovuje. V obytných místnostech je vidět vše. A pokud ji neustále neuklízíte, těžko si sem vezmete návštěvu. Pokud je kuchyň a obývací pokoj propojen, jste odsouzeni k neustálému úklidu a není možné nechávat nádobí na potom. Prostě jen tak nezavřete dveře. Navíc chybí jakési soukromí, pokud má každý ze členů rodiny jiné plány.

Jak na to

Je třeba vyřešit dodatečně zvukovou izolaci, což znamená technicky a finančně náročnější stavební úpravy. Nejjednodušší volbou dělení prostoru je samotné rozmístění nábytku. Zvažujte kompletní využití, jak mají vypadat jednotlivé zóny, a zohledňujte technické dispozice bytu, jako zásuvky, přípojky na televizi a internet, rozmístění oken, dveří nebo třeba radiátorů. Neutopte svůj nábytek v rozích a obytné zóny dejte do prostoru. Prostor rozdělte pomocí pohovky, knihovny, skříňkami či květinovou stěnou. Můžete toto dělení vizuálně podpořit barevným odlišením stěn v místnosti.

Hlavně světlo

Lepší izolaci docílíme pomocí pevné příčky z různých materiálů. Materiálem může být dřevo, bambus, ratan a klasický sádrokarton. Instalace příček není technicky náročná a obejde se bez velkých stavebních úprav. Zvukovou izolaci lze podpořit následným pokrytím sádrokartonu izolačními deskami, nebo použít sádrokarton se zvukově izolačními vlastnostmi. Toto řešení vám ale ubere světlo. Pokud se o své intenzivní prosvětlení dané obytné místnosti nechcete během přepažení nechat připravit, zkuste příčku z tvrzeného skla nebo průsvitného plastu.

Možnost změny

Další možností jsou posuvné japonské textilní stěny v široké nabídce barev a vzorů panelů. Lze tak zachovat v místnosti dostatek světla třeba volbou světlé, poloprůsvitné textilie. Tak se dá prostor a jeho jednotlivé zóny oddělovat podle potřeby a v případně potřeby nepřijdete o velký prostor. Japonské stěny si hravě dokážete nainstalovat i sami, jen je třeba přesně vyměřit délky lišt, na které se zavěsíte snímatelné panely, které mívají maximální šířku 60 cm. Pěkně vypadá, když necháte jednotlivé panely i částečně překrývat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.