Chytrá domácnost zvládne ušetřit za vytápění

Chytrá domácnost vám v zimě ušetří až 30 % nákladů za energie. Jedním z nejúčinnějších forem úspor za energie je napojení jednotlivých prvků v domácnosti na takzvanou chytrou nebo inteligentní domácnost. O spotřebu energií se nemusíte starat vy. Umělá inteligence to udělá za vás a vaše náklady sníží na minimum. K chytré domácnosti lze připojit každý přístroj ovládaný elektronicky.

Chytrá domácnost propojená se stíněním

K chytré domácnosti lze připojit prakticky elektrické topení, solární i rekuperační systém. Umělá inteligence umí rozpoznat, jaká varianta je v daný moment k využití pro vás nejvýhodnější. U vytápění s efektivní regulací tepla můžete ušetřit 30 % nákladů, ale i více. Vše se odvíjí od velikosti propojení a spolupráce spotřebičů v chytré domácnosti. Zapojit můžete i stínící techniku a využít změny počasí během dne. Pokud se zatažená obloha vyjasní, systém přizpůsobí způsob vytápění. Vypne centrální topení, následně vytáhne žaluzie a rolety nahoru a pustí dovnitř sluneční paprsky, které místnost prohřejí, což ušetří za topení.

Způsob ovládání

Můžete zvolit i ruční ovládání chytré domácnosti, které je díky moderním technologiím možné i na dálku, pomocí chytrého telefonu, počítače a tabletu. Jakmile se během dne obloha vyjasní, můžete atributy spojené se způsobem vytápění měnit ručně v aplikaci. Základní nastavení při napojení spotřebičů na umělou inteligenci ponechané automatice je mnohem snadnější. Můžete si zvolit jinou teplotu pro každou místnost. Nižší v ložnici a vyšší v koupelně. Nižší teplotu přes den, když jste v práci a vyšší hodinu před příchodem domů. Lze nastavit vypnutí topení, jakmile je otevřené okno.

Ovládání na dálku

Jste-li dlouhodobě mimo domov, chytrá domácnost lze ovládat i při pobytu v zahraničí. Během dne se občas může rozsvítit a zhasnout a pohnout žaluziemi či spustit zavlažování. Před příjezdem si nastavíte  vše potřebné, abyste se vrátily do vyhřáté domácnosti. Odradíte potenciální zloděje a nevrátíte se do prochladlého bytu. Ovládání kontroluje třeba i zapomenuté rozsvícené světlo. Při napojení na centrální systém máte zároveň o všem přehled, a to i o úsporách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.