Horko vás unavuje? Řešením je stropní chlazení

Podnebí v Česku se otepluje a na mnohých místech, například na jižní Moravě, je prakticky nereálné přežít léto bez klimatizace. Výhodu mají rodiny žijící ve starých zděných domech, tam se zachovává chlad. Co má ovšem dělat člověk bydlící v moderním bytě či novostavbě, případně pracující v horkých budovách? Pořídit si moderní řešení – stropní chlazení.

Nepříjemná teplota je na škodu jak v práci, kde snižuje produktivitu, tak v domácnosti. Špatně se nám spí, nemůžeme si odpočinout, nechce se nám nic dělat. Horko nám k životu vadí. Bojovat s ním však nemusí být cenově nedostupné a komplikované.

Standardní klimatizace, nebo stropní chlazení?

Možností je celá řada. Tou nejlevnější a nejzákladnější je patrně mobilní klimatizace. Trochu hlučnější zařízení, které si však můžete podle potřeby přesunovat mezi místnostmi. Je však nevzhledná a zabírá prostor.

To samé nelze říct o stropním chlazení. Nemáme teď na mysli klimatizační jednotku umístěnou na strop, nýbrž stropní chlazení Aquatherm od firmy Aeroflex, které se dá instalovat do firemních budov i domácností.

Individuální trubice s minimální výškou

Aquatherm je plošný systém, který se instaluje jako montovaný systém či přímo pod omítkou. Ideální je přemýšlet o něm ve chvíli rekonstrukce budovy, avšak namontovat se dá i dodatečně.

Celý systém má výšku pouze 24,5 mm. Jedná se o individuální trubice s obdélníkovými rozdělovači, registry a sběrači. To vše se dá instalovat na kovové kazetové prvky, sádrokartonové či sádrovláknité desky. Systém Aquatherm je lehký, má hmotnost pouze 2,5 kg/m2. Není hlučný, nezpůsobuje prašnost, díky vysoké míře prefabrikace je navíc zajištěná krátká doba instalace.

Kazety Aquatherm black systém se navíc používají nejen jako chlazení, nýbrž také jako vytápění. Systém topení a chlazení se navrhuje na míru, dá se i postupně rozšiřovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.