Je domácí solární elektrárna řešením rostoucích cen energií?

Distributoři energií si účtují více a více peněz za energie. Proto spousta hledá nejlevnější cestu, jak se mezi těmito rostoucími cenami navigovat. Jenže co je na první pohled nejlevnější se nemusí vyplatit s postupem času. A nakonec něco, co je teď nákladné může být dobrou investicí na dlouhá léta. Je domácí solární elektrárna ten případ?

Co to je?

Co to vlastně je, domácí solární elektrárna? Domácí solární, neboli fotovoltaická elektrárna funguje na principu přeměny slunečního záření v elektrickou energii. Tato přeměna probíhá v solárních panelech a Váš dům je tak zásobován energií, kterou sami vyrobíte. Díky tomu nejste závislí na dodávkách elektřiny z distributorské sítě.

Princip virtuální elektrárny

Přebytek vyrobené energie navíc můžete zužitkovat tak, že se stanete aktivním prodejcem energií. Díky principu virtuální baterie Prosumer Storion VPP. Tato virtuální baterie vytváří infrastrukturu všem bateriových systémů Storion v České republice i celé ČR. Díky tomu tak můžete obchodovat a sdílet elektřinu na trhu. Prosumer označuje skupinu uživatelů, kteří vyrábí, ukládají, spotřebovávají a prodávají svou vlastní elektřinu. A Vy se k nim tak můžete přidat.

Dotace pro lehčí start

Domácí solární elektrárna je tedy systém, který se určitě časem vyplatí. Ovšem jeho nákladná pořizovací cena může být pro mnohé až příliš. Není ale čas zoufat! Díky státnímu dotačnímu programu Nová zelená úsporám můžete na pořízení tohoto systému dostat příspěvek až do výše 50% nákladů. Díky tomu je pořízení domácí solární elektrárny více přístupné. A to se vyplatí! Přechod na solární energii tak nikdy nebyl lehčí. A že se bojíte, že s dotací bude jen spousta starostí? Nechte její vyřízení na nás! Oběháme za Vás všechny úřady, seženeme všechny potřebné podklady a Vy tak budete mít Vaši domácí solární elektrárnu bez starostí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.