11 inspirativních nápadů na využití zimní zahrady

zimní zahrada

Zimní zahrada, neboli stavební konstrukce přičleněná k rodinnému domu, je často nevyužitý prostor, který má ale obrovský potenciál. S trochou kreativity jej dokážete přetvořit téměř na cokoli, co vám v domě chybí. Postrádáte inspiraci? Přinášíme vám 11 nápadů, jak využít zimní zahradu na maximum.

1. Relaxační koutek

Potřebujete oázu klidu na ničím nerušený odpočinek? Přesně k tomu je zimní zahrada jako stvořená. Vše, co potřebujete, je pohodlný gauč, sedací pytel nebo lehátko, k tomu pár měkkých polštářů či dek, a můžete se oddávat nerušenému nicnedělání. Rozhodnete-li se pro tuto, nebo jakoukoli další možnost, v každém případě nezapomeňte na pojištění majetku, které pokryje případné škody na vaší zvelebené zimní zahradě.

2. Wellness centrum

Váš relax v zimní zahradě můžete povýšit na vyšší úroveň, umístíte-li Umístěte do ní například saunu nebo vířivku a vytvořte si domácí wellness centrum. Přidejte pár dekorací, tlumené osvětlení nebo romantické svíčky a užívejte si chladné letní večery či dlouhé zimní noci plné odpočinku.

wellness centrum doma
Zdroj: pixabay.com / Anniepan

3. Domácí knihovna

Vášnivé čtenáře snad nic nepotěší víc než příjemná chvíle s oblíbeným knižním žánrem. Kromě pohodlného sezení neváhejte umístit do zimní zahrady také pár poliček, kde budete mít všechny knižní poklady pěkně pohromadě. Ujistěte se ale, že jsou tam opravdu v bezpečí, aby je neponičila například vlhkost.

4. Posezení u čaje

Vychutnávání si oblíbeného teplého nápoje patří ke každodenním rituálům mnoha z nás. Ať už to bude s knihou, nebo bez ní, zimní zahrada je na klidné posezení u šálku čaje či kávy jako stvořená. Prosklená konstrukce vám zaručí, že se při pití oblíbeného nápoje budete moci kochat okolím.

5. Vlastní ateliér

Výhled na okolí potěší také všechny kreativní duše, pro které bude nekonečnou inspirací k tvoření. Dostatek přirozeného světla hraje do karet malování, které bude v soukromém ateliéru v zimní zahradě doslova balzámem na duši. Časem si z vytvořených děl můžete udělat vlastní galerii, kterou bude obdivovat každá návštěva, která do zimní zahrady zavítá.

ateliér doma
Zdroj: pexels.com / Jadson Thomas

6. Kreativní dílna

Kromě malování můžete zimní zahradu využít pro jakoukoli tvůrčí práci. Fantazii se meze nekladou a tento prostor tak může sloužit pro umění jakéhokoli druhu. Toužili jste někdy háčkovat náramky, odlévat svíčky, vyrábět šperky či hrát si s keramikou? Pak je ten správný čas vytvořit z vaší zimní zahrady kreativní dílnu!

7. Setkání s přáteli

Nedáte dopustit na večery strávené s přáteli, ale chybí vám ideální prostor pro společná setkání? Také k tomu je zimní zahrada jako stvořená. Bohatý společenský život nezkazí ani nepříznivé počasí, před kterým vás právě její konstrukce ochrání. V chladnějších měsících můžete využít různé ohřívače, které prostor příjemně vyhřejí.

8. Zábavní centrum

Společně strávené chvíle můžete ještě vylepšit, pokud ze zimní zahrady vytvoříte vlastní zábavní centrum. Pokud disponujete dostatkem místa, neváhejte sáhnout například po stolním fotbalu. Pořiďte si také společenské hry různého druhu a nechte se unášet na vlně zábavy.

hrací koutek doma
Zdroj: pexels.com / Aneta Lusina

9. Fitness zóna

Zacvičit si doma je vždy pohodlnější než chodit do fitness centra. Umístěte do zimní zahrady podložku na jógu, běžící pás, činky či závaží, zkrátka vše, s čím rádi cvičíte. Takováto tělocvična vás přiměje ke každodennímu pohybu a ještě ušetříte místo v domě.

10. Pěstitelský projekt

Díky svým vlastnostem je zimní zahrada jako stvořená pro pěstitelské projekty různého druhu. Nabízí skvělý prostor k tomu, abyste se pustili do pěstování exotických rostlin či vytvoření bohaté bylinkové zahrady. Vášniví zahrádkáři ocení tyto podmínky především v zimních měsících, neboť se mohou těšit ze své oblíbené činnosti po celý rok.

zimní zahrada doma
Zdroj: pexels.com / cottonbro studio

11. Domácí kino

Ať se rozhodnete pro jakékoli využití zimní zahrady během dne, po setmění se stává ideálním prostorem pro domácí kino se vším, co k tomu patří. Stačí jen zvolit to správné místo pro plátno, oproti němu dát pohodlné sezení a filmové večery budou ještě větším zážitkem než sezení televizí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.