Vintage styl v bydlení: Je stále trendy?

Vytvořte si doma dokonalý vintage interiér podle bytových trendů. Pokud chcete dát svým interiérům vintage design, zkuste trendy prověřené designery.

Mozaika a solitérní vana v koupelně

Vsaďte na osmiúhelníkové, šestiúhelníkové nebo kamenné dlaždice, velmi vhodné jsou i dlaždice s puntíky, které dodají koupelně autentickou historickou atmosféru. Mozaiku můžete vytvořit na dlažbě i obkladech. Ideální je i samostatně stojící vana na nožičkách, která v mžiku vytvoří dojem elegantní vintage koupelny. Seženete ji v široké škále materiálů, tvarů a architektonických stylů.

Zapojte geometrické tvary

Geometrické linie a motivy umí dodat obytným prostorům opravdovou hloubku a vizuální přitažlivost. Vintage styl, jak už bylo řečeno, podtrhují tvary jako šestiúhelníky či osmiúhelníky, proužky, ale i rybí šupiny či vzory rybích kostí. Můžete použít i masivní dřevo pro jedinečný starožitný detail. Využijte nábytek s geometrickými tisky v pastelových a zemitých odstínech na doladění interiéru.

Mosazné funkční doplňky v domácnosti

Výměna malých a funkčních doplňků v domácnosti je snadná a hlavně cenově dostupná. Díky těmto maličkostem můžete přenést do prostoru nádech starožitnosti. V tomto ohledu je mosaz sázkou na jistotu. Mosaz je trendy hlavně v kuchyních i koupelnách. Velmi snadno můžete vyměnit baterie, kohoutky, kliky dveří i oken, osvětlení i stávající dřez za mosazné designové kousky.

Dekorativní historické předměty

Projděte starožitnosti a bleší trhy, kde najdete spoustu zajímavých starožitných a vintage kousků. Použijte předměty, které jste zdědili nebo našli na půdě. Pro zajímavé kousky vyrazte i na bleší trhy. Každému interiéru dodá na velkoleposti i krásný křišťálový lustr. Je vždy velmi elegantní retro dominantou vintage interiéru.

Vintage koberce i tapety

Investujte do koberců a předložek, které dodají hloubku, útulnost a teplo do každého interiéru. Koberec může mít spousty textur, které dnešní koberce dost postrádají. Využijte zvířecí a čínské vzory, elegantní tapety, nebo do obnovené tapisérie ze 70. let, které jsou opět velmi trendy a naprosto nadčasové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.