Starožitná jídelní souprava v moderním bytě

starožitný nábytek_1

Chcete zapůsobit na hosty, kteří navštíví vaši domácnost? Pak je starožitný nábytek tou správnou volbou. Pozvěte své přátele nebo rodinné příbuzné na oběd či večeři ke starožitnému jídelnímu stolu.

Oživte svou domácnost

Možností pro oživení domácnosti je nespočet. Některé jsou více účinné, jiné naopak méně. Velmi působivě však vypadá starožitný nábytek zakomponovaný do moderního interiéru.

Nechcete pořizovat žádný mohutný kus nábytku? Pro začátek můžete zvolit starožitný jídelní stůl nebo židle. Pořídit však můžete rovnou celou jídelní soupravu do kuchyně.

Jak sladit zvolený nábytek se stávajícím vybavením bytu?

starožitný nábytek_2

Kontrast vládne světem

Moderní vs. starožitné. Světlé nebo tmavé. Oblé či hranaté… Z jakého hlediska budete vytvářet kontrast vy?

Máte moderní stůl se kterým byste se jen stěží loučili? Umístěte kolem něho několik starožitných židlí a vaše stolování získá zcela nový rozměr.

Starožitná jídelní židle a poškozený potah

Už jste to někdy zažili? Chodíte od jednoho starožitnictví k druhému a hledáte svou vysněnou starožitnou jídelní soupravu. A najednou tu jako blesk z čistého nebe stojí před vámi. Přesně jak jste si ji představovali. Jenže… má to jeden háček. Na židlích se podepsal zub času a mají poškozený potah. Zvažujete, zda tuto soupravu koupit či nikoli. Co si počít? Problém vám pomůže vyřešit odborník na čalounické práce. Oslovte jej a svěřte mu nábytek do péče.

starožitný nábytek_3

Kde můžu koupit starožitný nábytek?

Kromě výše zmíněných starožitvnictví, budeme-li nadále uvažovat kamenné prodejny, je možné objevit starožitný nábytek v bazarech nebov tzv. antik shopech.

2krát ročně je možné navštívit v Praze veletrh Antique, který je zaměřen právě na oblast starožitnictví. Pokud se nebojíte internetového světa, nabízí se online aukce, bazary a e-shopy se starožitným nábytkem.

Zakomponování starožitného nábytku do moderně zařízeného bytu získává na oblibě. Dochází k setkání naprosto rozdílných stylů, z čehož z jednoho dýchá historie. A historie většinu lidí přitahuje a fascinuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.