Sanitární čerpadlo zvýší komfort bydlení. Kdy se může hodit?

stanice_precerpataci_sololift_wc

Ne každý je ve svém rodinném domě spokojený s umístěním koupelny a toalety. Mnohdy se také majitelé snaží rozšířit obytný prostor, a to například o suterén. Pak je nutné řešit, jak zajistit odtok odpadní vody z WC a sprchy, aby se nevracela zpět. A právě k tomu je na místě instalovat sanitární čerpadlo.

Proč se vůbec aplikuje sanitární čerpadlo v domácnostech?

Použijete-li kvalitní a kapacitně dostatečně výkonné sanitární čerpadlo, odpadní voda bude moci odtékat do potrubí. Nezáleží přitom na tom, zda je místnost, do níž toaletu či sprchu umístíte, pod úrovní septiku, potažmo kanalizace. Sanitární čerpadlo má vždy zpětnou záklopku, díky níž nehrozí, že se odčerpaná odpadní voda nahrne zpět.

Se sanitárním čerpadlem se tedy dá vyřešit potíž třeba ve zmíněných suterénních bytech a pokojích rodinných domů, kde chcete mít vlastní koupelnu a WC. Přitom k jeho zapojení není zapotřebí vykonávat nějaké zvlášť zásadní stavební úpravy. Prakticky toto zařízení stačí napojit na přívod elektrické energie a vody. Samozřejmě je vhodné jej umně instalovat tak, aby zbytečně nepřekáželo.

Aspekty, jichž je dobré si hledět při koupi sanitárních čerpadel

Při výběru sanitárního čerpadla si všímejte nejen rozměrů a výkonu, ale také hlučnosti. Moderní stroje jsou v tomto směru velmi pohodlné, protože při akci fungují jen s hlučností kolem 40 – 50 dB. Bez problémů dokážou čerpat odpadní vodu až do výšky 5 metrů, leckdy ještě více. Dalším parametrem je pak vzdálenost, na jakou je možné vodu čerpat. Zpravidla je dobré zvolit řešení, které vám umožní čerpání odpadu až do 100 metrů, což je u drtivé většiny nemovitostí zcela dostačující hodnotou.

Hodláte-li si pořídit nové sanitární čerpadlo, případně jiné produkty, jež spadají do oblasti voda topení plyn, pak se obraťte na společnost Maro. Firma funguje jako dodavatel pro maloobchod i velkoobchod, v tuzemsku kromě webu provozuje hned několik kamenných poboček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.