Rozsviťte byt, domeček i zahrádku a dejte Vánocům ten správný jas

Pravá sváteční, vánoční atmosféra se neobejde bez světel, svíček, svícnů, luceren, žároviček a vánočního osvětlení. Nic jiného totiž nenavodí kouzelnou náladu tak, jako plápolající plamínek svíčky nebo záře vánočních světýlek. Každým rokem jsou Vánoce zdobenější, bohatší a zářivější. Vytvořte si tu nejkrásnější vánoční atmosféru pomocí dekorací a světel.

Vánoční romantika v záři světel

Celá řada svíček, adventních věnců, svícnů, luceren a vánočního osvětlení má romantický nádech. Vánoce mají s romantikou opravdu hodně společného. Letos dominuje především bílá, stříbrná a zlatá. Barvy jsou klidné, křehké a jemné, připomínající sníh a mráz. Nechybí ani klasika v červeném provedení, sváteční fialová a jedna růžová svíčka na adventním věnci. Ideální jsou průzračné, skleněné vánoční svícny třeba jen na čajovou svíčku pro křehkost interiéru. Zvolit můžete i ty, co se dají použít v interiéru celoročně.

Tip: Jak vymalovat ložnici podle feng shui

Kam dát světla

Můžete rozzářit celý dům, byt i zahradu, balkon, terasu i okna. Vánočního osvětlení nabízí nespočet možností, jak interiér romanticky sladit. Světelné řetězy můžete omotat i kolem čela postele, zábradlí na schodišti nebo židlí. Krásné jsou na okenním parapetu, kam je můžete třeba vložit do skleněného válce. Se světelnými prvky můžete kouzlit neomezeně a doladit náladu pomocí světýlek ve tvaru srdce, rampouchů i hvězd.

Luxusní Vánoce s klasikou

Nádech luxusu dodají vašemu interiéru klasické svícny, které svým tradičním vzhledem pozvednou slavnostní náladu. Svícen z leštěného kovu na slavnostně prostřeném štědrovečerním stole bude prostě kouzelný. Luxusně vypadají i kovové svícny s vyřezávanými motivy v bílé, stříbrné nebo zlaté úpravě s patinou vydávající tlumené a příjemné světlo. Přidat můžete i slavnostní a originální svítící stromy v mnoha velikostech a variantách pro honosný okázalý interiér. Mohou být i v třpytivém efektu světla, které se odráží i během dne.

Chladný, nadčasový a čistý Nordic styl

Velkým trendem Vánoc je i známý Nordic styl. Severský styl je jednoduchý a elegantní. Může působit trochu chladně, minimalisticky, ale zároveň je velmi elegantní. Pro tento směr jsou typickými barvami zejména bílá, ale i klasická červená. Nordic styl lze doladit jednoduchými skleněnými či kovovými svícny a kouzelnými, kovovými lucerničkami. Z dalších materiálů se hojně používá dřevo a dobrou volbou jsou i dřevěné vánoční lucerny, dřevěné domečky a kostelíky s LED vánočním osvětlením. Do severského stylu dekorace tedy vybírejte řetězy a girlandy kombinované se dřevem a svítící stromy v surovém designu. Letošním trendem je totiž čistota a dominuje bílá barva a přírodní doplňky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.