Přístřešek na auto nebo garáž?

pristresek na auto se skladem

Pro naše auto je vždy lepší, když má krytou formu stání. Garáž ale představuje dost nákladnou a časově náročnou investici, ke které je nutné i stavební povolení. Vyřešit to může přístřešek na auto.

V dnešní době má mnoho domácností i více než jedno auto. V mnoha případech má ale dům jen jednu garáž a starší rodinné domy nemají často garáž vůbec. Pokud chcete svému vozu poskytnout náležitou ochranu, nemusíte hned investovat do stavby garáže. Využít lze garážové stání a přístřešek na auto, které si pořídíte mnohem rychleji, levněji a snáz.

Garážové přístřešky na auto

Garážové přístřešky na auto jsou cenově dostupné. Jde o elegantní způsob, jak můžete zajistit vašemu vozu kryté venkovní stání a současně mu tím dopřát i větší ochranu před nepříznivým počasím. Díky zastřešení jej ochráníte před krupobitím i kupou sněhu. Škrábání zmrzlého ledu každé ráno před odjezdem do práce vás sice asi občas nemine, ale auto neutrpí velký tepelný šok. Přístřešek na auto poskytne vozu ochranu pro vaše auto a tím zvýší i jeho životnost. To je dostatečně pádný důvod, proč o přístřešku uvažovat. Tato dřevěná garáž auto prostě ochrání.

drevena garaz

Garážové stání s pultovou střechou

Garážové stán s jednostranným sklonem střechy. Garážová stání s pultovou střechou jsou zastřešena takzvaným palubkovým záklopem. Střešní krytina z nenasákavé lepenky je podkladem pod asfaltový šindel nebo polykarbonátové desky. Základní provedení je samostatně stojící s šířkou 3 m a délka je libovolná. Garážové stání může být i samostatně stojící, opatřené rozpěrami, kdy konstrukce umožní i větší rozměry. Přístřešek lze postavit i ke zdi domu.

pristresek na auto s pultovou strechou

Garážová stání se sedlovou střechou

Sedlová střecha se symetrickým rozdělením na stejné poloviny může tvořit i dvougarážové stání bez prostředních stojek pro podporu. Kvalitně opracované masivní smrkové dřevo zastřešené palubkovým záklopem lze zakrýt asfaltovým šindelem nebo lepenkou. Můžete si dopřát zástěny, okapy, nezapomenout na impregnaci dřeva a nátěry lazurou.

pristresek na auto se sedlovou strechou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.