Podlahové vytápění

Podlahové vytápění_PR

Podlahové vytápění tvoří pro oči neviditelný a vysoce praktický topný systémem, který rovnoměrně zahřívá povrch místnosti. Můžete si díky němu vyhřát podlahu na příjemnou teplotu v koupelně, ale snadno vytopíte i celý dům. Výběr podlahových krytin je obrovský. Může to být dřevo, plovoucí podlaha, dlažba, plast i koberec. Moderní elektrické podlahové topení dá vysoký komfort bydlení.

Pro vyhřívání i topení

Podlahové topení se vyznačuje vysokou mírou regulovatelnosti. Elektronické termostaty zajišťují optimální provozní režim podle teploty v jednotlivých místnostech a v požadovaném čase. V koupelně si můžete vyhřát chladnou dlažbu na příjemnou teplotu třeba jen kolem vany. Hlavní topný systém může být v celé místnosti, bytě i domě. Hodí se do zateplených domů s větráním a rekuperací tepla. Podlahové vytápění Raychem splňuje i přísné požadavky pasivních domů.

Typy a konstrukce podlahového vytápění Raychem

  • Systémové desky Reflecta se samoregulačním kabelem T2Red
  • Topné kabely
  • Topné rohože

Jak funguje podlahové vytápění

Podlahové vytápění je velkoplošný sálavý zdroj. Asi 60 % energie předá sáláním a 40 % prouděním. Dosahuje ideální tepelné pohody při prostorové teplotě o 2 až 4 °C nižší, což zaručuje 10 až 20 % úspor energie. Teplo se nachází přesně tam, kde je právě potřeba. Podlahové vytápění patří k nejhygieničtějším způsobům vytápění s minimálním prouděním vzduchu v místnosti se snadno udržovatelnými podlahovými krytinami. Je vhodný i pro alergiky a vytápění lze snadno regulovat.

Další výhody podlahového topení

Kromě toho, že budete moci vytápět místnosti na nižší teplotu, zbavíte se radiátorů. Na radiátoru se usazuje prach mezi žebry, což rozhodně neprospívá lidem s alergií. Oceníte i úsporu místa a možnost lepšího rozložení nábytku v místnosti. Nebudete vizuálně ani prostorově omezeni velkými radiátory pod okny. Prostor bude vypadat více harmonicky, čistě a uklizeně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.