10 rustikálních ložnic, které si budete přát mít

Rustikální ložnice jsou plné hřejivého dřeva a často se v nich uplatňuje starší nábytek. Působí velmi útulně, vybízejí k odpočinku a nesou nádech venkova.

Využijte nábytek po předcích

Využijte kvalitní dřevěný nábytek, který je jako stvořený do rustikálního stylu. Hodí se kuchyňské kredence a skleníky, toaletní stolky či dřevěné vojenské truhly.

Komoda do každé ložnice

Masivní akát, dub nebo borovice, ze kterých jsou často komody vyrobeny, jsou jako stvořené do rustikálních ložnic. Jsou prakticky bezedné a hodí se i k uskladnění ložního prádla i dalších potřebných věcí.

Masivní lůžko se stylovým přehozem

Zvolte kvalitní postel z masivu, třeba tu vyšší a vyrobenou na míru pro pohodlnější vstávání. Dřevo krásně voní i vypadá, je trvanlivé, obnovitelné a zdravé. Pořiďte si na ni elegantní přehoz a polštářky. V nohách postele by neměla chybět krátká lavička na pohodlné převlékání nebo velká dřevěná truhla jako stylový úložný prostor.

Noční stolky z masivu nebo dřevěných beden

Odkládací noční stolek s masivní horní deskou krásně vyladí celkový dojem z komfortního vybavení rustikální ložnice. Místo klasických nočních stolků můžete použít dřevěné truhly, bedny ze dřeva nebo staré stoličky z masivního dřeva.

Parketová podlaha nebo dřevěná prkna

Do větších prostor zvolte menší vzory, třeba klasické parkety s takzvanou rybinou, kde nejlépe vyniknou. Masivní dřevěné fošnypatinou a dobře ošetřeným povrchem dejte do menších rustikálních ložnic pro optické zvětšení prostoru.

Tkané koberečky

Místo klasického koberce dejte do ložnice v rustikálním stylu tkaný koberec nebo několik malých koberečků, hlavně z obou stran postele. Jsou mnohem odolnější, snáze se čistí a na dřevěné podlaze rustikální ložnice vypadají přímo skvěle.

Přiznané trámy a neodolatelné výklenky

Přiznané trámy, dřevěné sloupy a schodiště ozvláštní prostor a dodají rustikální ložnici neodolatelné kouzlo. Nevyužitý výklenek vyplňte policemi, střídmě doplňte dekorace, obrázky, fotky a sošky. Dominantou může být i sálající krb.

Barvy v rustikální ložnici

Ke hnědému dřevu zvolte šedou, béžovou, krémově bílou nebo tón v tónu. Můžete také vsadit na jemně modrou barvu v odstínu vody. Získáte tak vhodnou atmosféru k uvolnění. I spojení tmavé a světle hnědé s neutrálními odstíny dosáhnete neodolatelně vkusného interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.