Nechte vstoupit Feng Shui do svého života

Využívání zásad a principů Feng Shui spočívá většinou v jednoduchém přemísťování věcí v souladu s přírodními silami a energiemi. Soulad přinese pozitivní vibrace vytvářející zdravé a příjemné prostředí pro život. Nerovnováhy v toku energií vytvářejí negativní energie.

Základní principy Feng Shui spočívají v čínské filozofii Jin a Jang, vše je tedy v perfektní rovnováze a harmonii ve vesmíru. Podle Feng Shui by vaše ložnice měla být místem klidu a vytvářet pocit tepla. Zde odpočíváte, spíte a regenerujete. Pokoj má nést pozitivní energii Čchi.

Tip: Příprava zahrady na jaro je s naším návodem hračka

Postel má mít zadní čelo

Postel s masivním zadním čelem poskytuje dobrou ochranu a hodně pozitivní Čchi energie. Když ležíte na posteli se zadním čelem, dodává vám to pocit bezpečí oproti běžným postelím bez čela.

Nové a hrubé matrace

Při stěhování vždy kupte novou matraci. Staré matrace v sobě po předešlých majitelích přechovávají negativní energie. Výběr kvalitní a hrubší matrace je důležitý i pro páteř.

Vyhoďte zrcadla

Nemějte v ložnici více než jedno zrcadlo, neboť koncept Feng Shui nedoporučuje používání zrcadel a spíše je nedoporučuje. Zrcadlo by nemělo být tam, kde se v něm během spánku můžete vidět. Zrcadlo by do vás odráželo energie a narušovalo spánek.

Správná výška

Pozitivní energie musí kolem vás proudit a nikde by se neměla zablokovat. Proto je důležité mít dostatečně velký, volný a nezaplněný prostor i pod postelí. Šuplíky pro úložný prostor pod postel se nedoporučují, protože přes něj nedokáže energie volně proudit.

Ne proti oknu

Vaše postel by měla být umístěna proti pevné stěně, která kolem vás drží pozitivní energii. Spaní oproti oknu oslabuje Čchi a nemá se o co zachytit. Okno neposkytuje pocit bezpečí, může se se přes něj na vás někdo ve spánku dívat doslovně i symbolicky. Netvoří to pocit bezpečí.

Ne proti otevřeným dveřím

Postel lze mít diagonálně naproti dveřím, ale raději dál od nich, nikdy naproti dveřím, aby na ně bylo během spánku vidět. Měly by být před postelí, ne za postelí. Dveřmi proudí velké množství Čchi. Příliš mnoho energie může ovlivňovat a narušovat spánek.

Tlumené a teplé světlo

Osvětlení pomáhá směrovat pozitivní energii během spánku. Teplé světelné odstíny, klasické nebo halogenové žárovky mnohem lepší než chladné LED. Nainstalujte na stěny vypínače s funkcí tlumení, můžete použít svíčky a noční lampy s tlumeným, jemným světlem.

Žádné pracovní stoly

Ložnice je rájem klidu a odpočinku bez rušivých vlivů. Odstraňte televizory i počítače. Pokud máte garsonku, posuňte televizor do nejdál od postele.

Strop bez trámů

Strop v ložnici má být rovný a bez trámů, které představují ohrožující sílu s potenciálem způsobit škody a jsou nosiči negativních energií.

Žádná akvária a obrázky s vodou

Nikdy nemějte v ložnici akvárium nebo obrazy a plakáty s vodou. Voda v ložnici nebo objekty, které ji reprezentují, přitahují zloděje, proto tam nemají co dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.