Jarní úklid v dílně: Na co byste neměli zapomenout

Jarní úklid v dílně

Jaro je ročním obdobím, které má v sobě nový začátek. Ten se může týkat čehokoliv. Vlévá novou sílu do žil, a také optimismus. Když se podíváte na pučící přírodu, naplňuje to člověka chutí se pustit i do činností, které nejsou právě nejoblíbenější. K jaru tradičně patří úklid, ať domácnosti, zahrady nebo třeba i domácí dílny. Jak byste při něm měli postupovat?

Udělejte si pořádek mezi věcmi

Je pravděpodobné, že ve své dílně shromažďujete nejrůznější věci, o kterých si myslíte, že je někdy v budoucnosti využijete. Při úklidu byste měli ale zvážit, jestli je tomu opravdu tak. Možná, že některé můžete s klidem vyhodit, a uvolnit tak místo. Nemusejí skončit přímo v popelnici. Můžete je nabídnout třeba v bazaru či darovat někomu, kdo je využije.

Během úklidu si nezapomeňte obout pohodlnou pracovní obuv. Určitě neuklízejte v pantoflích. V dílně lze nešikovně šlápnout třeba na hřebík a ten by se vám mohl zabodnout do nohy, která není v domácí obuvi moc chráněná.

Údržbu potřebují i vaše přístroje

V dílně určitě máte různé stroje a přístroje, s jejichž pomocí se věnujete kutilství. Jaro přímo vybízí k tomu, abyste zkontrolovali jejich stav a provedli pravidelnou údržbu. Tím lze prodloužit jejich životnost a zabránit případným nepříjemným haváriím při práci. Oplatí se mít na sobě montérky, abyste neušpinili své domácí oblečení, až budete třeba stroje promazávat olejem.

Každá věc by měla mít své místo

Abyste měli v dílně uklizeno, měla by každá věc v ní mít své vlastní místo. K tomu potřebujete:

  • krabice,
  • poličky,
  • organizéry.

Nemáte-li je v dostatečném množství, můžete je koupit v hobby marketech. Jaro je ideálním obdobím pro vylepšení vaší dílny, protože určitě je stále co zdokonalovat. Na samý závěr úklidu nezapomeňte zamést podlahu a zbavit ji nečistot.

Jak často uklízíte ve své domácí dílně?

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.