Moderní koberce kusové nebo celoplošné? Podle čeho vybírat a kde je nejlevněji nakupovat

obývací pokoj

Sehnat dnešní trendy koberce není nijak těžké. Trh přetéká různou kvalitou a barevnou variací. Důležité ovšem je, abyste měli alespoň jasno v barvě a našli si potřebný materiál. 

Koupit koberec můžete i pohodlně na internetu. V obchodě vám nabídnou širokou škálu možností, ve které se můžete snadno ztratit. Pak si tedy položme jednu otázku: Jak máme úspěšně vybrat správný koberec, který bude dlouho sloužit?

Jak se orientovat v kobercích

Některé koberce lépe izolují chladnou zem a některé jsou zase lepší pro ozdobu. Podle toho se odvíjí cena koberce, kterou určuje druh materiálu. Takže se dobře rozmyslete, kam dáte jaký koberec.

Nyní si trochu rozebereme celoplošné a kusové koberce. U celoplošných máte zajištěné dobré vlastnosti, za přijatelnou cenu. I když materiál spadá do kategorie “levné“, tak disponují izolační vrstvou, která chrání vaše chodidla před chladem. Zároveň se hodí tam, kde nejvíce chodíte – čili pracovna, kancelář, hala nebo kuchyň. 

Naproti tomu tady máme kusové koberce, které se vyznačují vzhledem, proto jsou používány jako dekorační. Klidně i na stěnu. Můžete s nimi experimentovat a vymýšlet různé kombinace. Tady jen záleží na tom, jak velkou práci chcete mít s údržbou.

Kde najít a koupit kvalitní koberec

Ano, to je velký oříšek. Je opravdu velký seznam obchodů, kde lze pořídit koberec. Pokud se vám nechce do zahraničí, hledejte takové obchody, které doporučují v recenzích na internetu, ale ještě lépe uděláte, když se zeptáte svých blízkých. Nejlepší volbou bývají rodinné podniky, které jsou malé a nemohou si dovolit prodávat nekvalitní výrobky. Velkoobchody sází na neznalost lidí a tak podsouvají nekvalitní výrobky.

Pokud jde o cenu, počkejte si na výprodeje, které jsou každou chvíli. Navštivte bazary a čekání si zkraťte vybíráním vhodného materiálu. Procházejte obchody a dělejte si poznámky. Určitě dejte do výběru vhodného koberce tolik času, jako do vybírání nábytku!

Zdroj obrázku: Followtheflow / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.