Kompletní rekonstrukce garsonky: Na kolik vás v dnešní době vyjde?

rekonstrukce_garsonky

Pokud už vám současné dispozice garsonky nevyhovují, je nejvyšší čas ji od základů předělat. Při současných cenách počítejte s výdaji v řádech statisíců korun. Přesnější odhad je ale poměrně obtížné stanovit. Napoví vám přesná velikost bytu, cena práce vybrané firmy, časová náročnost i použité materiály. 

Abyste přece jen něco ušetřili, můžete využít různé akce a slevy a nezapomeňte ani na dostatečnou finanční rezervu. Jen díky tomu nebudete muset sáhnout po půjčce. V některých případech se ale větší počáteční investice vyplatí i za cenu úvěru. 

Kdy pomůže bytový architekt?

V panelovém domě nebo ve staré zástavbě se mnohdy neobejdete bez pomoci bytového architekta. Pouze profesionál totiž dokáže špatně řešenou garsonku změnit v moderní prosvětlený byt s dostatkem prostoru. Z velké garsonky snadno udělá 2+kk, do kterého se pohodlně vejdou i dva lidé. 

A když není tolik místa, co nejlépe od sebe oddělí jednotlivé části – kuchyň, obývací pokoj i prostor na spaní. Mějte ale na paměti, že služby takového odborníka nejsou zrovna levné

Půjčka, která má smysl

Pokud vám tedy volné finanční prostředky nestačí, promyslete, zda si nevzít úvěr. Pro tyto účely je vhodná například půjčka ve výši 500 000 Kč, kterou vám poskytne jak banka, tak nebankovní instituce. V každém případě ale doporučujeme využít online srovnávače. Nejvhodnější úvěr vám pomohou vybrat už během pár minut, a potom si ho můžete rovnou sjednat. Ušetříte tak i desetitisíce korun.

Větší firma, nebo živnostník?

Výběr záleží na tom, co od řemeslníků očekáváte. U velké společnosti máte většinou jistotu jasných smluvních podmínek, a tak nebývá problém cokoliv reklamovat. Na druhou stranu zaplatíte více než u drobného podnikatele. Jeho výhodou bude pravděpodobně nejen nižší cena, ale i časová flexibilita a individuální přístup. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy se řiďte recenzemi a doporučením předchozích zákazníků.

Rekonstrukce svépomocí se nemusí vyplatit

Malý byt si také poměrně jednoduše předěláte sami. Pokud jste zruční, zvládnete rekonstrukci 1+kk třeba i během pár týdnů. A pomoc odborníků můžete využít jen na dílčí práce, například bourací, elektrikářské nebo instalatérské. Přičemž u každého z nich počítejte s několika tisícovou částkou. Až se potom budete radovat, jak jste ušetřili, nezapomeňte vzít v úvahu i čas strávený rekonstrukcí.

Na materiálech záleží

Ať už jde o podlahy, kuchyňskou linku nebo nábytek, existují tisíce možností. Pro někoho je hlavním kritériem kvalita, jindy rozhoduje rozpočet. A pak samozřejmě existují i lidé, kteří se v interiéru řídí hlavně aktuálními trendy. 

Obecně jsou dražší přírodní materiály jako kámen, dřevo nebo sklo, ale to automaticky neznamená, že déle vydrží. Naopak vinylové podlahy nebo kuchyňské desky z plastu dnes už mají životnost opravdu dlouhou, přitom je stále pořídíte za relativně nízké ceny.

Využijte akce a slevy

Mnoho prodejců nabízí zboží ve slevách nebo ve výprodeji. Koupíte tak nejen nábytek, ale také obklady a dlažby či podlahové krytiny. Pokud tedy garsonku rekonstruujete sami, nezapomeňte sledovat aktuální nabídky v e-shopech i kamenných prodejnách. I zde úspora může dosáhnout několika tisíců korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.