Lokální rekuperace pomáhá proti syndromu nezdravých budov

Podle Světové zdravotnické organizace žije až 60 % lidí v nezdravých domech a je postiženo tzv. syndromem nezdravých budov (SBS). Myslíte si, že nejhorší na vašem bydlení jsou profukující okna? Omyl! Rozhodně je horším zcela zaizolovaný interiér bez řádného větrání. Řešením je lokální rekuperace, která je nekomplikovaným systémem použitelným v podstatě v jakémkoliv bytě i domě.

Špatně větrané interiéry jsou náchylné na vznik plísní a výskyt alergenů

Nepomůže mnohdy ani pečlivé uklízení. Zaizolovaná okna a v interiéru se hromadící vodní páry nastartují růst plísní tak rychle, že jim nestačí ani nejpečlivější hospodyňka. Objeví se pod parapetem, kolem oken, na zdích (zejména v rozích), ale plíseň se může začít hromadit též v zásuvkách vašich komod či ve skříni. Nemusíte ji ani vidět fyzicky, prostě ji cítíte.

Spolu s chybami v topení a v klimatizaci je právě nedostatečné větrání nejčastější příčinou vzniku syndromu nemocných budov. Běžným větráním si mnohdy do interiéru vháníme nezdravý a znečištěný vzduch. Naopak z interiéru neodvádíme zplodiny z vaření, ty, které vylučují stavební materiály, nátěrové hmoty i nábytek.

Syndrom nemocných budov se pak na jejich obyvatelích projevují celou řadou symptomů, od podráždění v krku, v nosu, přes kožní problémy, neurotoxické problémy, až po celou řadu dalších příznaků. Nemocné budovy jsou v podezření, že způsobují řadu chronických problémů, onemocnění civilizačních, dokonce smrtelných nemocí. První pomocí je rozhodně zajištění správného větrání, což umí moderní rekuperační jednotky.

Lokální rekuperace nabízí rychlé a snadné vylepšení větrání

Lokální rekuperace nevyžaduje složitou instalaci rekuperačního systému, který by představoval velký stavební zásah do interiéru. Jsou inteligentním ventilátorem, který umí ozdravit prostředí našich obydlí. Sníží se vlhkost, udrží se tepelná pohoda, odvedou se ven škodliviny ze vzduchu, a naopak se do něj přivede kvalitní filtrovaný vzduch.

Takto funguje moderní rekuperační jednotka BRINK Air 70, která nabízí výkon až 70 m3/h, extrémně nízkou hlučnost a nejekonomičtější provoz na trhu, tedy nízkou spotřebu elektrické energie při zachování vysokého výkonu a účinnosti.

Lokální rekuperace vám umožní větrat bez nutnosti použití oken, přitom s automatickou pravidelností. Systém má účinnou filtraci, která do místnosti přivádí vyčištěný vzduch, ten je navíc v chladných zimních měsících předehříván, takže neochlazuje prostory interiéru. Systém lze obsluhovat řídicí jednotkou, nebo pomocí mobilního telefonu. Doinstalovat lze i vlhkostní a CO2 senzor. Účinnost BRINK Air 70 nesnižuje ani silnější vítr. Jde navíc o designově velice povedené zařízení, zcela nenápadné, které vyžaduje pouze jeden průduch pro přívod i odvod vzduchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.