Koupelna v podkroví – Inspirace, jak ji zařídit a vybavit

malá koupelna

Podkrovní bydlení má své kouzlo, vypadá lákavě a má svá úskalí i pozitiva. Instalace zařizovacích předmětů k šikmým stěnám je sice náročná, ale dá se s tím i kouzelně pracovat.

1. Koupelna v podkrovním bytě se střešním oknem

Šikmé stěny často zabraňují použití standardního nábytku. Většinou je tedy třeba nechat vyrobit nábytek na zakázku přímo na míru do prostoru. V koupelně, kde je vysoká vlhkost, jsou nároky na zařízení mnohem náročnější.

2. Bíla koupelna v podkroví

Pozitiva koupelny v podkroví

Podkrovní koupelna má mnoho předností. Součástí bývá střešní okno, kterým můžete pozorovat střechy okolních domů nebo nebe při zachování soukromí. Denní světlo vám dovolí pěstovat živé květiny, kterým prospívá vlhkost a můžete se těšit z bohaté zeleně. Výhodou okna je i snadné větrání a zamezení vzniku plísní. Čerstvý vzduch ocení i majitelé podkrovní koupelny.

3. Koupelna v podkroví se dá zvládnout i bez kompromisů

Tip: Plíseň na zdi a jak se jí zbavit

Koupelny v podkroví

Výhodou podkrovních místností je jejich teplota, která je díky dostatečné izolaci a střešnímu oknu o něco vyšší. Ve většině případů není nutné podlahové vytápění pod dlažbu, ale stačí klasický radiátor ve tvaru klasického žebříku, kde pohodlně usušíte ručníky. Na začátku stavby je nutné nakreslit si půdorys místnosti s výškou nadezdívky a sklonem střechy. Podle těchto parametrů zjistíme, které zařizovací předměty můžeme zvolit.

4. Koupelna v podkroví může disponovat i vanou

Normy pro koupelny

Norma vychází ze standardní výšky dospělého muže, tedy 180 cm a jeho nároků na prostor. Výška obytného prostoru v podkroví je stanovena na 250 až 260 cm, ve snížených místech pod trámem má být podchozí výška 210 cm. Při sklonu střechy 45 ° se vejde do koupelny s výškou nadezdívky do 130 cm toaleta a vana, kterou lze umístit kolmo na obvodovou stěnu. Do 160 cm se do koupelny vejde i umyvadlo a sprchový kout. Nadezdívka vysoká nad 160 cm umožňuje instalovat jakékoliv zařízení.

5. Retro styl koupelny v podkroví

Když je málo prostoru

Někdy do koupelny nevtěsnáte všechno vámi požadované zařízení. Můžete si pomoci přizdívkou, díky které lze instalovat potřebné sanitární zařízení blíž ke středu místnosti a získáte potřebnou horní výšku. Vměstnáte tak toaletu, bidet, vanu i umyvadlo. Při zřizování sprchového koutu zjistíte, že se vám tam standardní boxy nevejdou a je třeba sprchový kout vyzdít a obložit, nebo k tomu použít sklobetonové tvárnice. Zvolte sprchové zástěny, jejichž rozměr vám výrobce upraví přesně na míru prostoru.

6. I malá koupelna se do pokroví vleze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.