Kontejnerové domy – Inspirace pro neobvyklé bydlení

Přepravní kontejnerové domy jsou žhavým trendem a velmi dobrým rozhodnutím, i když to tak na první dojem nevypadá. Design je moderní a splňuje mnoho přání dnešních klientů. Jde o velmi šetrné bydlení k životnímu prostředí, které dokáže dost výrazně ušetřit i váš rozpočet. Bydlení v kontejneru je něco zcela odlišeného a zároveň velmi moderního, které zaujme vás i vaše sousedy. Existuje mnoho praktických aspektů, proč si tento dům vybrat. Třeba jeho protipožární vlastnosti, velmi nízká údržba, možnost více pater a velmi rychlá a snadná manipulace.

Cena kontejnerového domu

Cena kontejnerového domu se nedá specificky odhadnout a nedá se říci, kolik domek stojí přesně. Jde o podobnou otázku, jako když si zařizujete jakýkoliv nový klasický rodinný dům. Při rozumném využití kontejnerů může být cena kontejnerového domu velmi příznivá a můžete tak ušetřit až 25 % z ceny běžného rodinného domu, a to není zrovna malá částka. Řádově se jedná o cenu od 40 000 do 150 000 za jeden kontejner.

Izolace kontejnerového domu

Izolovat můžete svůj kontejner jak zevnitř, tak i zvenku a vždy je třeba poslechnout rady odborníků. Důležité je řídit se obecně známým pravidlem, a to je takové, že musíte posunout kritický kondenzační bod mimo váš kontejner, a to nejlépe do izolace, což vám poradí všichni zaručení odborníci. Záleží také na zvoleném typu kontejnerů. Existuje totiž v současné nabídce velká spousta druhů, které jsou přímo závislé už na druhu přepravního zboží, na jeho rozměrech a plno dalších kritériích. Nejčastěji můžete vidět tak kolem dvaceti základních druhů, které se běžně vyskytují k prodeji a jsou snadno dostupné.

Jak dlouho nám kontejner vydrží

Otázka životnosti je velmi důležitá. Kontejnerové domy a tento druh bydlení se v současné době objevuje po celém světě. Nijak se blíže nespecifikuje, do jakého podnebí se dané typy kontejnerů hodí nebo kam se naopak nehodí. Doba životnosti těchto kontejnerů se udává na 30 let. Po uplynutí této doby se pak v tomto případě mohou objevit potíže a mohou nastat běžné problémy, jako je koroze způsobená zejména špatně provedenou izolací.

Kde lze kontejner zakoupit

Většina přepravních společností v České republice nabízí k prodeji hned několik druhů kontejnerů vhodných na domy. Cena je dost proměnlivá a závisí také na délce jednotlivého kontejneru. Hojně se také tyto kontejnery využívají o délce 20 až 40 stop. Jakákoliv kombinace velikostí podle vaší fantazie je samozřejmě možná. Stačí si jen vybrat a rovnou se zabydlet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.