Koupelna se nemusí pyšnit jen dlažbou

vinylové_podlahy_PR_nejlevnejsipodlahy

Koupelna neodmyslitelně patří do každého bytu a domu. Je to oáza klidu a soukromí, která zdůrazňuje životní styl i osobitou atmosféru. Každého jako první napadne, že podlaha musí být z odolných dlaždic, které ladí s celkovým barevným schématem. Navíc se očekává, že dlaždice vydrží desítky let. Ano, moderní průmysl ve výrobě keramických dlaždic dospěl na skutečně vysokou úroveň, ale na paty jim šlapou i jiné materiály. Koupelny se tak mohou pochlubit i kvalitní vinylovou podlahou. Důležitá je pokládka, kde je potřeba i podložka pod vinyl.

vinylová_podlaha_dilce_click

Co může člověk očekávat od vinylových podlah

Vinyl lze považovat za vylepšeného příbuzného klasického PVC. Technologie se posunula dál i v této oblasti, a tak se stal vinyl velmi oblíbeným materiálem pro pokládku podlah nejen v domácnostech, ale také ve školních a zdravotnických zařízeních.

V koupelně lze realizovat vinylovou podlahu, která může mít protiskluzovou úpravu, a to je zejména pro rodiny s dětmi velmi užitečná informace. Velkou předností takových podlah totiž je jejich vysoká odolnost proti vlhkosti. Jsou tedy vhodné nejen do koupelny, také do kuchyně a na chodbu. Mnozí by mohli namítat, že se vinyl nijak neliší od toho před desítkami let. Není to pravda. Nejenže má dnešní vinylová podlaha daleko více možností, co se týká barevných odstínů a vzorů, ale dokonale imituje dřevo, mramor, beton, korek nebo přírodní kámen. Je tedy vhodná do již zmiňované koupelny i do ostatních místností. Povrchová struktura vinylu nabízí dokonce jemné drážky, které charakterizují povrch dřeva, a to je dělá ještě oblíbenější.

quick_step_pulse_vinylová_podlaha

Pokládka vinylu

A jaké jsou možnosti pokládky vinylových podlah? Spotřebitel má v podstatě několik možností a záleží na tom, jaký druh vinylu si zvolí. Samozřejmě by měl pamatovat i na velikost místnosti. Asi nejznámější je tzv. vinylová podlaha clic. Znamená to, že jde o zámkový způsob pokládky, kdy do sebe jednotlivé vinylové díly musejí zapadat díky drážkám po stranách. Pro tento způsob pokládky je potřeba si opatřit i podložku. Podložka pod vinyl plní několik funkcí. Jde především o zvukovou izolaci, ale zvýší se tím i odolnost. Pro pokládku vinylu celoplošným lepením se podložka pod vinyl nepoužívá. Tady jde o realizaci podlahy, kdy je zakoupen vinyl v rolích. Na základnu je potřeba rovnoměrně rozetřít speciální lepidlo, na které se pak může vinyl přiložit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.