Jak zkrášlit dům a zahradu? Kamenné prvky zpříjemní vzhled exteriéru i interiérů

obchodskameny

Jaro je nejen ve znamení příchodu teplého počasí, kdy se probouzí příroda. Je rovněž časem, který je vhodný využít ke zkrášlení vašeho domova. A to nejen vnitřních prostor domu, ale i zahrady, jež jej obklopuje. Využít se přitom dá řada doplňků a materiálů. Dobrou volbou je bezesporu kámen.

Kámen a zahrada

Kamenné prvky dokážou zútulnit každou zahradu. Jejich využití má přitom takřka nepřeberné množství variant. Klasikou jsou okrasné valounky a zahradní kameny, z nichž vytvoříte třeba zídku u rybníčku či jezírka, pokud je součástí zahrady vašeho domu.

Velmi působivá je rovněž kamenná dlažba, jež může být třeba i nepravidelná, čímž lépe zapadne do přírodního rázu exteriéru. Samostatnou kapitolou jsou pak gabionové konstrukce, do nichž se dají naskládat různé druhy kamenů, a to včetně stále populárnějších skleněných. Gabiony slouží ke zpevnění nerovného a nestabilního terénu. Hodí se tedy kupříkladu v okamžiku, kdy je vaše zahrada členitější a vyvýšená.

Využití v interiérech

Pokud jsem zmínil skleněné kameny, jde o doplňky, jež jsou vhodné i do interiérů. Díky svému efektnímu vzhledu se skvěle hodí do okrasných váz a nádob, v nichž pěstujete pokojové rostliny.

Kamenné prvky dobře poslouží i jako vyloženě dekorativní ozdoby. Do zahrady se v tomto případě dají umístit větší solitérní kameny. V jejich blízkosti pak vznikne ideální prostředí pro drobný hmyz, takže se vám na zahradě doslova rozbují život.

Kámen má i daleko praktičtější využití. Dají se z něj vytvořit moderní kamenné schody. Jejich velkými přednostmi jsou zejména dlouhá životnost a vysoká odolnost vůči poškození, navíc se snadno udržují v čistotě, a to i bez nutnosti použití chemických přípravků.

Jak vidno, praktické i dekorativní kameny si v každé domácnosti najdou své opodstatnění. Záleží jen na vás, kolik jim ve vašem domě dopřejete prostoru. Přírodních materiálů nikdy není dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.